31липня палії рослинності не давали спокою пожежникам Бердичівщини. Чотири рази вогнеборців викликали на допомогу через пожежі в екосистемах.
Штрафи за підпал
31 липня о 12:43 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу у селі Зоряне Ружинської громади. Про нього повідомили сусіди однієї мешканки, які побачили, що на її ділянці землі горить стерня на площі 0,2 га.
На допомогу виїхали 4 пожежники відділення 21 ДПРЧ. Щоправда, до їхнього прибуття стерня швидко дотліла самотужки. Пожежники не стали зволікати, а почали опитувати сусідів, щоб дізнатися, хто саме міг зробити підпал.
Досить швидко вдалося дізнатися, що це зробила власниця ділянки, яка за допомогою сірників сама підпалила сухостій для того, щоб не викорчовувати його самотужки.
Рятувальники за такі витівки виписали мешканці 3 тисячі 60 гривень штрафу за статтею 77 ч. 1 КУпАП.
Пожежа в Андрушівці
Того ж дня о 14:14 рятувальникам надійшло повідомлення про пожежу в Андрушівці на вулиці Лисенка. Горів 1 гектар сухої рослинності. На допомогу вирушили 4 пожежники караулу 5 ДПРЧ. Вони впоралися з червоною стихією полум’я за пів години.
Пожежа у Чорнорудці
У той самий час у селищі Чорнорудка Вчорайшенської громади також сталося загоряння сухої трави. Цього разу на допомогу відгукнувся караул 21 ДПРЧ. Четверо рятувальників впоралися із вогнем, що зайнявся на гектарі сухостою за годину.
Горіння сміття в Андрушівці
Востаннє 31 липня пожежники виїздили боротися зі стихією після другої години в Андрушівці. На вулиці Лисенка загорілося сміття на площі 20 кв. м, на гасіння вогню знову вирушили рятувальники караулу 5 ДПРЧ.
Але, на жаль, ні численні попередження, ні адміністративна відповідальність не зупиняють людей — вони продовжують за допомогою вогню «боротися» із сухою рослинністю.
Пожежники вкотре наголошують, що спалювання рослинних залишків суворо заборонено та карається за законом:
- адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ та опалого листя складає від 3060 до 6120 гривень;
- штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає від 1530 до 4590 гривень;
- кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень, обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.