Це засідання, по суті, мало би бути першим підготовчим засіданням, коли справу розглядає колегія суддів. Саме про такий розгляд клопотали обвинувачувані на попередньому судовому засіданні, яке проводила одна суддя.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Дата цього засідання була призначена ще більше місяця тому, до нього готувались прокурори, судді, адвокати і самі обвинувачувані, але саме в 11.30, буквально за хвилину до того, як всі мали заходити до судової зали, в будівлі зникло світло.
Проводити засідання в такому випадку забороняється, адже воно має бути обов’язково записане на електронні носії. Судді Базюк, Яковлєв та Хоцька (яка головує у цьому складі трійки) стали виясняти, наскільки довгим може бути відключення електроенергії і що робити далі.
Жартома хтось спитав у обвинувачуваних, чи не їхніх це рук справа, адже за своїми посадами вони опосередковано начебто можуть впливати на міську сферу ЖКГ. Але ні перший заступник міського голови Артем Азізов, ні заступник з питань ЖКГ Руслан Квятківський, ні начальник МКАРС Павло Котик, ні навіть представник потерпілої сторони – секретар міської ради Богдан Коляда, не прокоментували свого втручання чи невтручання в процес відключення електроенергії.
Суддям нічого не залишалось робити, як відкласти засідання, попередньо призначивши дати наступних. Отже, наступне має бути 10 квітня о 14.30 (воно було призначене ще раніше), а ще одне – 11 травня о 15.30.
Користуючись можливістю я перепитав в учасників справи, то скільки ж все-таки палива зараз знаходиться в бочках на території комунсервісу, але жоден з них не став називати цифру. Мовляв, ще не злили якісь залишки з колишніх резервуарів, ще не підписали протокол перевірки, ще рано її називати…
З цього склалось враження, що поки ще йдуть активні торги стосовно того, в яку сторону повернути паливну справу, і хто з неї буде мати найбільше дивідендів, а хто – найбільше проблем.