Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», покликана привернути увагу суспільства до негативного явища, про яке потрібно говорити і не можна мовчати, відбулася сьогодні у Бердичеві. Біля ДЮСШ ім. В.О. Лонського зібралися поговорити про важливе організатори акції – Бердичівський районний відділ поліції за ініціативи депутатки міської ради, лідерки руху «ЗЕ жінки» у Бердичівському районі Анни Левандовської, міська та районна влади, голови громад, працівники соціальних служб, установ та відділів і, звісно ж, діти та молодь, які мають знати, що насильство – це неправильно, це не вихід із ситуації і не засіб впливу на слабкіших.
Дану акцію щорічно, починаючи з 25 листопада і закінчуючи 10 грудня, проводять на території країни в усіх громадах, щоб суспільство розуміло всю суть проблем насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми, шляхи їх подолання та захисту прав жінок і дітей. Прояви насильства супроводжують людство з давніх-давен, адже упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї, у світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінації та приниження. Багато хто, як зазначила ведуча заходу Тетяна Кобернюк, звикли сприймати насильство як щось неминуче і це прикро, адже його прояви порушують права людини та принципи її вільного існування. І коли таке насильство чиниться поруч – вдома, у школі, на вулиці – потрібно його зупинити.
Не мовчати, говорити, не терпіти і прощати, думаючи, що це всього лиш раз було і більше не трапиться, а звертатися за допомогою – з такими словами по черзі до присутніх зверталися міський голова Сергій Орлюк, голова Бердичівської РДА Людмила Димидюк, депутатка міської ради Анна Левандовська, громадська діячка і голова ГО «Креативний Бердичів» Олександра Качур, голова Семенівської ОТГ Наталія Семенюк. Бо, як зазначили, кожна жінка повинна бути щаслива та любляча, кожна дитина повинна рости у щасливій родині, кожна людина у будь-якому віці повинна почувати себе захищеною і впевненою у завтрашньому дні.
На площі, де проходив захід, у рамках акції відкрили також тематичну виставку «Річ у тім». На світлинах зображені відомі співаки, актори, ведучі, музиканти, котрі взяли участь у цій акції. Старший інспектор з комунікації районного відділу поліції Ірина Кучерук розповіла, що з початку року правоохоронці припинили близько 200 правопорушень, пов’язаних з учиненням домашнього насильства. Кривдникам було винесено більше 100 термінових заборонних приписів, а нині на обліках у поліції Бердичева перебуває 167 осіб, з яких 12 жінок та 1 дитина. Дана статистика говорить про те, що від насильства можуть страждати не лише жінки, а й чоловіки, а кривдниками можуть бути і діти.
Обізнаність громадян і небайдужість допоможуть подолати це негативне явище, а тому головний юрист Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Владислав Розвадовський наголосив, що не потрібно мовчати і опускати руки на половині шляху, а потрібно продовжувати боротися за себе, за своїх дітей, які навіть у якості свідка являються жертвами насильства. Мовляв, за цей рік до установи звернулося 14 жінок, які стали жертвами домашнього насильства. Але статистика невтішна, бо навіть якщо підготовлені усі документи, то до суду звернеться набагато менша кількість і в даному випадку це зробили лише 2 жінки.
Завідувачка відділення соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Людмила Яковенко розповіла, що їхня установа працює як з постраждалими від домашнього насильства, так і з кривдниками, які його вчиняють. Також фахівці Центру працюють з дітками, які стали жертвами домашнього насильства, надають психологічну допомогу, проводять лекції бесіди, приймають телефонні дзвінки про допомогу.
У присутніх дітей питали, чи знають вони, що таке насильство і як можливо йому запобігти, наводили приклади таких випадків. А насамкінець заходу було утворено коло, учасники якого взяли в руки помаранчеву стрічку, як символ боротьби з насильством та розірвали її, розірвавши тим самим коло мовчання та випустивши у небо помаранчеві кульки, як знак свободи. На паперових долоньках діти писали свої думки з приводу того, що таке насильство, а інші за бажанням уважно спостерігали за медичним працівником, котрий демонстрував, як потрібно надавати першу медичну допомогу, якщо, не дай бог, хтось постраждав від насильства. А ще кожен із тих, хто виступив на заході, як один, повторили, що бердичівляни можуть звертатися за допомогою в поліцію, в органи місцевого самоврядування, в Центр надання соціальних послуг і навіть до звичайного перехожого, який допоможе звернутися до потрібних людей.