Пожежа, що лютувала вчора в гуртожитку по пров. ІІ Червоному, 23, в районі цукрорафінадного заводу, зібрала сьогодні вранці на екстрену нараду представників виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Міський голова Василь Мазур розпочав засідання повідомленням про пожежу і про те, що, на щастя, ніхто із мешканців будинку не постраждав. Усе це завдяки оперативним і злагодженим діям пожежників, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, рятували життя інших людей.
Заступник начальника Бердичівського міськрайонного відділу ДСНС України в Житомирській області Володимир Рейко розповів, що о 16.38 надійшло повідомлення про загоряння на 4 поверсі п’ятиповерхівки, у якому було висловлене припущення про те, що горить електрощитова. По прибуттю на місце пригоди рятувальники зрозуміли, що справа куди серйозніша і до гасіння пожежі було залучено 3 автоцистерни, автодрабину і 12 чоловік особового складу 9-ї і 4-ї ДПРЧ. Автодрабина стала в нагоді для евакуації лежачого чоловіка 1936 року народження. Також під час пожежі вогнеборцями було евакуйовано 6 осіб. Решта самостійно покинули будівлю. О 17.58 пожежу локалізували, а о 20.05 – ліквідували.
Ймовірно, джерело займання знаходилось у квартирі 447 (або поблизу неї) та дуже швидко вогонь перекинувся і на сусідні помешкання. За попередніми даними, пошкоджено 15 квартир, зокрема і ті, що знаходились поверхом нижче і які у ході гасіння залило водою. Серед можливих причин пожежі розглядаються два варіанти: коротке замикання електромережі та недотримання правил пожежної безпеки мешканцями будинку. Власне, рятувальники не виключають того, що загоряння могло відбутись через недбало кинутий недопалок. Коридори загального користування гуртожитку заставлені різним речами, побутовими і будівельними відходами, які могли легко зайнятися від найменшої іскри. А пожежа, швидше за все, почалася саме з коридору.
Василь Мазур звернувся до заступника з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергія Онофрійчука з проханням підготувати відповідний проект розпорядження міського голови, обстежити всі квартири, поспілкуватися з постраждали людьми. До слова, погорільців також було запрошено на засідання. Кілька людей на чолі з головою ОСББ, на балансі якого знаходиться будинок, цікавились, що їм робити далі, з ким тримати зв’язок та де їм зараз жити. Ситуації різні. Один із чоловіків розповів, що одна з пошкоджених квартир належить його братові, який нині в армії. Щоб він міг приїхати і розібратися із ситуацією, що склалася, йому потрібно надати акт про пожежу. У відповідь на це міський голова пообіцяв, що усі необхідні документи буде підготовано.
Голова ОСББ наголосила на тому, що нині чотири сім’ї не мають прихистку, серед них і родина з шести осіб. За словами мешканки однієї з квартир, знаходитись у її оселі просто неможливо, стіни досі гарячі і дихати немає чим. А у неї діти, яким не можна перебувати в таких умовах. Частину постраждалих (в основному мешканців 3 поверху, яких залило водою) прихистили сусіди по гуртожитку. Однак так пощастило не всім. З приводу вирішення питання облаштування дітей міський голова попросив поклопотатись присутніх у залі представників управління праці та соціального захисту населення, управління сім’ї, молоді та спорту, а також свого заступника Валентину Адаменко.
Міський голова наголосив на необхідності негайного обстеження будинку в розрізі кожної окремої квартири. У тому числі і перевірки своїх мереж представниками управління газового господарства, РЕМу, водоканалу. Проконтролювати присутність постраждалих у своїх оселях об 11.00 (саме на цю годину було заплановано обстеження гуртожитку), а також підготувати по кожній квартирі інформацію щодо заборгованості мешканців за комунальні послуги Сергій Онофрійчук доручив голові ОСББ. А також повідомити, хто не проживає у гуртожитку та приватизовані чи неприватизовані, застраховані чи незастраховані постраждалі квартири. З приводу страхування майна заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури висловився окремо. І не вперше. Сергій Онофрійчук вкотре зауважив, що людей, на жаль, ніщо не вчить. Після градопаду це вже третій випадок, коли стихія знищує майно людей, а матеріальної компенсації, у зв’язку із відсутністю страхування, чекати нізвідки. За попередніми даними жодна із постраждалих нині квартир не була застрахованою, тож, якщо інформація підтвердиться, на відшкодування збитків від страхових компаній розраховувати не варто.