Багато викликів, які отримує поліція, пов’язані зі зловживанням алкогольними напоями, будь-то «битовуха», конфлікт між друзями по чарці, або порушення ПДР. Люди не справляються з кількістю випитого та попадають до витверезнику.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Потрапляючи в медзаклад, вони або тихенько засинають, або починають дебоширити. Особливо буйні здатні рознести все навколо, от як це було кілька років тому, коли молодик відламав залізну ніжку ліжка та почав колотити все на своєму шляху, розгромивши усю палату. Для таких особливих відвідувачів, аби вони нікому не зашкодили своєю поведінкою, є одиночні камери.
Робітникам подібних закладів потрібні залізні нерви і, як мінімум, стальне загартування. Недарма, з 2008 року «Центр детоксикації та медичного витвереження» очолює Іван Каневський – полковник у відставці.
Іван Феліксович розповідає, що коли привозять «новеньких» необхідно визначити ступінь сп’яніння, чи не побита людина, чи немає травм голови, звертають увагу на тиск. Особливо ретельно проводять огляд, якщо людині вже за 60. У випадку, якщо є сильна інтоксикація або травми, такого пацієнта відправляють до лікарні каретою швидкої допомоги у супроводі фельдшера, який завжди є на зміні у витверезнику.
Останні роки в Бердичеві з’явилась культура пиття і все менше громадян напивається до такого стану, що потрібен витверезник. А за останній рік показники взагалі впали вдвічі, бувають навіть такі дні, коли палати пустують. Жінки в медзакладі не часті гості, все ж таки. Війна безперечно змінила алкогольні звички всіх українців, але впливають і обмеження. Раніше на вихідних містяни гуляли нічним Бердичевом, «гріючись» алкоголем. Тепер діє комендантська година і милуватися містом можна лише з вікна своєї спальні, а попивати алкоголь, тільки якщо завчасно потурбувався та зробив запаси.
Перебування у витверезнику під час війни дещо змінилося, пацієнти знаходяться в центрі не менше 5-6 годин і якщо виписка припадає на комендатську годину, тоді доведеться переночувати. В центрі до всіх відносяться добре, мають змінний одяг, годують та відігрівають. Власне, тут знаходиться один із пунктів обігріву у Бердичеві.