Рух по маршруту після сирени має бути припиненим, натомість автобус має везти пасажирів у найближче укриття. Про це говорили на зустрічі місцевих перевізників та представників міської ради у середу, 27 липня. Бердичівські поліцейські пояснювали присутнім алгоритм дій водіїв під час сигналу «Повітряна тривога». Одразу після появи на офіційному сайті інформації про це у містян виникло багато обурень і питань з цього приводу.
Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya
Уявіть ситуацію: людина сіла у маршрутку на зупинці біля ринку, заплатила за новим тарифом 12 гривень, навколо яких ще недавно точились жорсткі суперечки, а щойно автобус рушив – залунала сирена. Транспорт їде до наступної зупинки, водій оголошує про тривогу і про те, що авто припиняє рух, висаджує людей, закриває ТЗ, запрошує людей до найближчого укриття й усі разом прямують до нього. До оголошення відбою тривоги маршрутка далі не їде.
Питання: а що з коштами? Вони будуть повертатись? Чи ті, хто оплатив за проїзд мають чекати на відновлення руху і їхати далі за свої гроші? А якщо містяни не хочуть іти до бомбосховища, поспішають на вокзал на потяг чи автобус? Їм потрібно викликати таксі? А вони їздитимуть під час сирени? Чи приміські-міжміські авто та залізничні відправлення також будуть відтерміновані до скасування повітряної тривоги? Останнє точно навряд.
Звичайно, безпека людей понад усе. Та все одно кожна людина буде сама для себе вирішувати, іти їй до бомбосховища чи не іти. Так, може це і неправильно, безвідповідально і небезпечно, але це факт. Ще один приклад: як бути тим, хто їде на прийом до лікаря на конкретну годину. Вирушати за 2-3 години до встановленого часу з похибкою на можливу тривогу? Те ж саме робити тим, хто їде з міста автобусом або потягом?
Це вже не перше зобов’язання для містян щодо алгоритму їх дій під час тривоги. Такі дії розписані і для працівників підприємств, установ, магазинів тощо, але те, що на папері, і що в дійсності – різні речі. Тепер обмеження по руху під час тривоги розписані і для водіїв громадського транспорту. Виникає наступне питання: навіщо створювати правила, які завідомо не будуть виконуватись? Якою буде реакція пересічних громадян на такі нововведення побачимо згодом у Фейсбуці. Перша хвиля реакцій на новину вже пройшла мережею, лишається чекати першої зупинки маршрутки на практиці.
Найближчим часом працівники міськради разом із перевізниками мають узгодити зупинки автобусів, біля яких є бомбосховища (по кожному маршруту) та в цілому обговорити усі деталі щодо безпеки руху ТЗ в умовах воєнного стану. Остаточний порядок дій водіїв та пасажирів під час повітряних тривог буде оприлюднений на Офіційному сайті Бердичева, після чого вступить у дію.
P.S. На базарі вже «порядок» навели, тепер взялись за маршрутки…