Сьогодні, 26 квітня, виповнилося 37 років з моменту однієї з найбільших в історії людства техногенних катастроф – вибуху четвертого енергоблоку на Чорнобильській атомній станції. Кожного року в цей день бердичівляни збираються біля пам’ятника, що по вулиці Вінницькій, який символізує події злощасного квітня-травня 1986 року.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Покласти квіти та вклонитися подвигу ліквідаторів, котрі ціною власного життя та здоров’я рятували людство прийшли представники міської влади разом з мером міста Сергієм Орлюком, народний депутат України Богдан Кицак, перший заступник начальника Бердичівської районної військової адміністрації Сергій Бакуменко, голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов та його заступник Володимир Діхтяр та і самі ліквідатори ЧАЕС. Пізніше всі поїхали до пам’ятнику, що знаходиться по вулиці Шкіряників.
Ліквідатор катастрофи та очільник пожежного ветеранського руху Іван Осіпчук розповів про їхню участь в ліквідації лиха, розповів про те, що вони зовсім не відчували страху, через те, що діяли, як команда. Розповів і про важкі води, які вони відкачували, через які могла б відбутися хімічна реакція у вигляді вибуху, і тоді в радіусі 800 кілометрів не залишилося б нічого живого. Рятувальник розповів, що перший його товариш та колега загинув у віці 35 років, через отриману порцію радіації. Пам’ять тих, хто через велику дозу опромінення не дожив до сьогоднішнього дня, хвилиною мовчання вшанували їхні побратими.
Під час заходу начальник Бердичівського районного управління ДСНС України в Житомирській області Володимир Рейко нагородив почесною грамотою за сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей Івана Осіпчука.