У березні 2024 року муніципальні інспектори склали протоколи на бердичів’ян, які тихцем заливають бетоном ділянку біля своєї хати на землі, котра не є їхньою власністю. До того робилося це прямо у центрі міста. Зі слів порушників, вони мали намір створити приватний навіс для машини. Тоді цю справу розглянула адміністративна комісія, яка зрештою проголосувала за максимальний штраф за порушення. І вже у червні у цієї ж самої родини з’явилися чергові проблеми, от тільки цього разу на них поскаржився сусід, який помітив забудову, якої за фактом не має існувати, але вже на іншій вулиці — Європейській, 98.
26 червня у міській раді відбулося засідання адміністративної комісії, на якій розглянули чергову справу про незаконне встановлення на землі загального користування тимчасової споруди – гаража. Ця історія давня, триває вона вже понад десятиліття. Колись, ще у 2013 році, сім’янин намагався отримати від міської ради потрібні дозволи для встановлення гаража у дворику біля багатоквартирного будинку, у якому він жив з родиною. Тоді було навіть створено окрему комісію, яка мала оглянути ділянку, і чи може на ній щось встановлюватися. Але жодних конкретних дозволів на споруду не надавалося.
Не дивлячись на те, що дозволу чоловік все ж не отримав, від однаково побудував для себе гараж. Стояв він багато років, але саме у 2024 один із сусідів вирішив поскаржитися на це свавілля.
Варто уточнити, що поряд з гаражем, який згадується у скарзі, стоять ще декілька давніших гаражів. От тільки споруда, яка є героєм цього сюжету, вважається тимчасовою, тобто за бажанням її можна перевезти у інше місце, а споруди сусідів – ні.
Розбираючи всю цю історію на засіданні, члени адміністративної комісії зрозуміли, що весь маленький дворик на вулиці Європейській, 98, всіяний забудовами, яких там немає бути. І проблема далеко не тільки у одному гаражі. А також зазначили, що загалом у Бердичеві проблема з незаконними забудовами є масштабною і з нею потрібно розбиратися. Тим паче, що тільки нещодавно ця ж сама родина влаштувала собі імпровізований навіс для авто біля будинку, тільки вже за іншою адресою, про що ми й писали раніше.
Від родини на засідання прийшла дружина, якій довелося самостійно пояснювати деталі ситуації, бо на той момент чоловіка у Бердичеві не було. Члени адміністративної комісії були змушені повторно, як і декілька місяців тому, проголосувати за максимальну суму штрафу передбачену за статтею 152 КУпАП – 1 тисячу 360 гривень.
Зі всієї історії загалом тільки одне залишається незрозумілим – що робити з незаконними забудовами, які до того ж мають фундамент. У міста наразі немає коштів, аби зносити всі ці споруди, а людям вони є зручними, тому їх не сильно цікавлять дозволи. Можливо, поки у Бердичеві й надалі не будуть вживати радикальних заходів, а обходитися тільки штрафами для містян.