200 тисяч на її обладнання мають виділити з міського бюджету на черговій сесії міської ради, яка відбудеться вже 6 грудня.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Дослівно в проекті рішення сказано так: «для придбання будівельних матеріалів, меблів, оргтехніки та проведення поточного ремонту в приміщенні «зеленої кімнати» в адміністративній будівлі Бердичівського районного відділу поліції».
Коли я почув про це на засіданні постійної комісії, першою асоціацією, яка виникла в голові, пов’язавши слова «зелена» та «поліція», стала згадка про роман Стівена Кінга «Зелена миля». Там в зелений колір була пофарбована підлога блоку смертників у федеральній в’язниці.
Але, як виявилось, в даному випадку, зовсім навіть навпаки. У зелений колір мають бути пофарбовані стіни кімнати, в якій проводиться у відділі поліції допит неповнолітніх порушників правопорядку. В спеціальній науковій роботі, виданій науковцями Міністерства внутрішніх справ так пояснюється її необхідність:
«Зелена кімната» – це спеціально організована система заходів, що має на меті забезпечити законність, гуманність та ефективність кожного рішення щодо дитини, яка потрапила у конфлікт із законом чи перебуває у контакті із законом.
Основна мета проведення опитування в такій кімнаті – запобігання повторній травматизації психіки дитини в ході слідчих та процесуальних дій за допомогою спеціальних методик та створення психологічно комфортної атмосфери, так і технічного оснащення, що дозволяє коректно вести відеозапис допиту та в подальшому використовувати його для ведення слідства без здійснення повторних допитів.»
У ювенальній поліції Бердичева розповіли, що ця кімната буде використовуватись не тільки для роботи з правопорушниками, але й для опитування постраждалих неповнолітніх від домашнього насильства, булінгу чи інших дій. І якщо затримання неповнолітніх злочинців вже давно не пам’ятають у відділі, то заяви щодо постраждалих дітей надходять чи не щодня.
Подібні заяви батьків постійно реєструють у поліції, і для прийняття заходів по них потрібно проводити роботу як ювенальним поліцейським, так і психологам. І були такі випадки, коли з Ружина доводилось везти дитину та батьків в Житомир, там, в «зеленій кімнаті» проводити опитування, і везти їх назад в Ружин.
Після проведення ремонту це можна буде робити і у Бердичеві. А відеозапис цього опитування використовувати в суді і більше не викликати дитину і не травмувати її психіку.