Таку новину на сторінці у Фейсбуці повідомила Семенівська громада.
У повідомленні йдеться про те, що на території с. Семенівка Семенівської громади зафіксовано захворювання лисиці на сказ. Це підтверджується лабораторним дослідженням в Житомирській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
У зв’язку з цим, вчора у терміновому порядку, було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Семенівській сільській раді, яка вирішила:
1. Населений пункт с. Семенівка з прилеглими до нього територіями відстанню 1,5 км оголосити неблагополучними по сказу тварин.
2. Ввести в с. Семенівка карантинні обмеження по сказу тварин з 12.01.2022 року.
3. Затвердити заходи по оздоровленню і профілактиці захворювань тварин на сказ в с.Семенівка та загрозливої території.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри; потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
Симптоми сказу:
У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів: місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом); кількості й активності вірусу, що потрапив у рану; віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).
Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!