У відділенні еколого-натуралістичного напряму Центру позашкільної освіти імені. Олександра Разумкова пройшла чергова зустріч у межах проєкту від молодіжної інноваційної програми Upshift з командою «Творчі». Разумковці та їх друзі з інших регіонів України разом створювали сад-символ «Спільний простір мрій».
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
У відділенні еколого-натуралістичного напряму ЦПО ім. О. Разумкова – весна. Квітучі дерева оповиті повітряними білими хмаринками. А на зелених галявинках – фіалки, медунка та ряст, перші посмішки весни. І сонце, нарешті, порадувало теплом…
Юних бердичівлян та гостей міста зустрічали директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська, педагоги Центру та представниці громадської організації «Творчі». Команда енергійних, діяльних і непосидючих дівчат: Катерина Грищук, Анастасія Соболева та Анна Філімончук, випускниці ЦПО ім. О. Разумкова, лідери об’єднання разумковців «Нове покоління», а нині учасниці ГО «Творчі» – виграла ґрант у третій хвилі Upshift у Житомирській області «Неформальна освіта» і розпочала реалізацію власного проєкту «Простір вільних мрій». Він спрямований на соціалізацію та адаптацію дітей віком від 10-и до 16-и років, які вимушені були покинути власні домівки через війну, і націлений на розвиток інтелектуального та творчого потенціалу підлітків і молоді. У п’ятницю 21-го квітня відбулася п’ята зустріч у межах проєкту.
Доброзичливе спілкування давніх друзів, нові знайомства і частування солодкою ватою – невимушена та привітна атмосфера. Гостей із Харківщини і Донеччини запросили на екскурсію. Стежинки вели у справжню казку: діти та їх батьки милувалися розквітлими магноліями, намагалися сфотографувати жваву руденьку білочку і спостерігали за травмованим лебедем, якого у відділенні взяли на реабілітацію. А потім завітали й до оранжереї, побачили вічнозелену тетрастигму. На такій ліані розгойдувався Мауглі, пояснила завідувачка відділу методичної роботи Оксана Рощенюк і показала полуничне дерево, яке дає смачні плоди, величезну родину кактусів, розкішну монстеру, красуню папороть та інші рослини… У живому куточку юні відвідувачі познайомилися з білою шиншилою Шушею та її брюнетом-дружком. І зацікавлено розглядали голубів, папуг, африканських їжачків, пацюків та хом’яків. Сестрички Софія та Анастасія у відділенні еколого-натуралістичного напряму вперше. Кажуть, що все до вподоби і відтепер буватимуть тут частіше.
Після прогулянки – до справи. Учасники ГО «Творчі», педагоги, гуртківці, гості та їх батьки взялися садити деревця яблунь. Працювали завзято і весело: від малого до великого. Микита Романов та його мама Любов Миколаївна приїхали з Вугледару, 6-класник навчається у міській гімназії № 17. «Бердичів дуже подобається, – говорить хлопець. – Місто має багату історію та самобутні культурні традиції. Тут чудова природа, чимало мальовничих куточків. В еколого-натуралістичному відділенні – тиша та спокій… »
«За ґрантові кошти придбані 40 саджанців, – розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи ЦПО ім. О Разумкова Ніна Ваховська. – Це сорти «Чемпіон Рено» і «Місяць Голд». Наступного року вони вже потішать нас сигнальними плодами».
Перша спільна світлина недалеко від ще молодого саду «Спільний простір мрій» відображає піднесений настрій учасників цієї зустрічі. Пройде час – і з’являться інші фотографії: квітучих та вкритих рум’яними й золотистими яблуками дерев.
Емоції були яскравими, і втома не відчувалася. Разом із практичним психологом Лесею Вікарій, культорганізатором Катериною Кузьмук та учасницями ГО «Творчі» діти гралися з кольоровим парашутом: рухалися «черепахою», створювали хвилі і кидали м’ячики. Звісно, нагуляли апетит, тим більше, що повітрям уже розходилися неймовірні пахощі королівської каші з кількох круп, звареної за рецептом наших пращурів на живому вогні. І сосиски, смажені на багатті, – особливо смачні!
А потім всі співали українські пісні. Серед залитої сонцем галявини у височінь линуло: «Ой у лузі червона калина похилилася…»