29 вересня в рамках навчально-методичних зборів керівників медичних служб системи ДСНС України відбулися спільні тактико-спеціальні навчання щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов’язаної з вибухом та пожежею в Бердичівському геріатричному пансіонаті Житомирської обласної ради.
Головна мета навчання – перевірити готовність як медичного персоналу закладу до реагування на надзвичайні ситуації, так і практично відтренувати особовий склад залучених підрозділів у проведенні рятувальних робіт.
За тактичним задумом внаслідок неналежного утримання та експлуатації газового обладнання стався вибух газоповітряної суміші в будівлі котельної. В результаті вибуху частково зруйновано будівлю котельні. Одночасно з цим виникла пожежа в палаті, розташованій на другому поверсі пансіонату.
За підвищеним номером виклику до місця події прибуло 9 відділень рятувальників на пожежній та спеціальній техніці та усі аварійні служби Бердичева (міська аварійно-рятувальна служба, бригади газової служби та електромереж, міськводоканалу, теплокомуненерго, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, оперативно-слідча група поліції). Для координації робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на місці події було розгорнуто штаб, до якого увійшли керівники відповідних структур.
Пацієнти організовано залишають палати та приміщення і збираються у визначеному місці. Але з’ясовується, що в будівлі котельної під завалами опинилось 2 чоловіки, які проводили технічне обслуговування газового обладнання.
Одночасно роботи проводяться на трьох дільницях: працівники 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини та частини спеціальної техніки аварійно-рятувального загону рятують людей з верхніх поверхів будівлі пансіонату, особовий склад аварійно-рятувальної частини та Бердичівської міської комунально-рятувальної служби за допомогою ручного механізованого та пневмоінструменту вилучають потерпілих з-під завалів зруйнованої котельної. В цей же час, працівники 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини приступають до гасіння пожежі. Рятувальники оперативно ліквідували умовну пожежу та врятували 12 осіб.
Також на території закладу розгортається пункт надання першої медичної допомоги та сортувальний пункт, де встановлюють ступінь травмування потерпілого, сортують та вдягають браслети різного кольору відповідно до ступеня тяжкості. Після чого потерпілих транспортують до центральної районної лікарні м. Бердичева. Далі за допомогою автокрану та вантажного автомобіля проводиться розбір будівельних конструкцій котельної.
Завдяки злагодженим діям усіх залучених сил та засобів вдалося уникнути жертв, а умовна пожежа була швидко ліквідована.
По завершенню учасники підбили підсумки проведеного навчання та обмінялися досвідом щодо організації медичного забезпечення особового складу ДСНС України.