В затишній родинній атмосфері та у рідних стінах зібралися у понеділок, 1 жовтня, працівники Бердичівського міськрайонного відділу У ДСНС.
Гарним приводом для цього стало свято, котре Україна відзначає щороку на початку другого осіннього місяця – День ветерана, а також День людей похилого віку. Хоча важко назвати людьми похилого віку тих, хто більшу частину свого життя присвятив активній роботі рятувальника. Бо хто-хто, а ці люди знають, як важливо своєчасно прибути на місце події, своєчасно загасити пожежу, своєчасно врятувати життя чи майно. Ось і виходить, що хоч їхнє чоло і вкрили зморшки, і волосся вкрилося сивиною, і руки натруджені, а душа все така ж молода та енергійна.
І краще було б назвати цей день зустріччю колег, друзів, рідних і близьких по духу та діяльності, бо згадують вони молоді роки, важливі моменти і події, котрі найбільше запам’яталися. І зібралися рятівники в актовій залі, аби вшанувати ветеранів та пенсіонерів – усіх, хто присвятив своє життя нелегкій праці рятівника і після не одного десятка років відважної, небезпечної, але важливої роботи пішов на заслужений відпочинок. Як зазначає голова Спілки ветеранів Бердичівського міськрайонного відділу У ДСНС Іван Осіпчук, який, до речі, теж 34 роки пропрацював рятівником, таких налічується 66 осіб. На жаль, 14 з них уже немає серед нас, причому 7 осіб були ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.
Проте кожного з них рятівники пам’ятають, про кожного можуть сказати гарні слова і щороку Спілка ветеранів намагається зібрати ветеранів праці, аби висловити їм щирі слова вдячності за те, що присвятили себе такій почесній професії. Ніхто ж не знає, що може чекати на рятівника, коли він виїжджає на виклик, коли рятує людей, ризикуючи собою, коли намагається допомогти іншим за покликом душі.
Цього дня таке зібрання було вдвічі приємнішим, адже вітали і тих пенсіонерів-рятівників, які до 1 жовтня відзначили свої ювілеї, і таких цього разу було аж 14. Кожному з них вручали почесні грамоти зі словами вдячності за їхню працю. Люди задоволені, що про них пам’ятають, що їхній вклад у рятувальну справу не забувають і що вони можуть зустрітися та поспілкуватися.
На жаль, у цей день не прийшли привітати ветеранів та пенсіонерів ні представники міської, ні районної влади. Іван Осіпчук зазначає, що їх запрошували, проте, напевно, не вийшло, але вони будуть старатися, будуть заходити і запрошувати і міського, і районного голів. Та навіть це не змінило святковий настрій і приємну атмосферу, яка панувала в залі Бердичівського міськрайонного відділу У ДСНС. Після урочистої частини для присутніх організували фуршет.
Голова Спілки ветеранів впевнений, що такі дні потрібно організовувати, цим чоловікам потрібно дякувати за те, що віддали своє здоров’я, що рятували людей, не шкодуючи себе. Адже недарма головним девізом рятівників є незмінна протягом років фраза «Запобігти. Врятувати. Допомогти».
Джерело: РІО-Бердичів
Фото – Віталій Пилипчук