У Бердичеві презентували виставку кращих робіт учасників VII Всеукраїнського конкурсу карикатур, присвячених толерантності та дискримінації у суспільстві. Поглянути крізь призму сатири на актуальні проблеми можна було у виставковому залі музею історії 6 квітня. Бердичів став другим містом, де можна побачити колекцію карикатур.
З малюнками митців уже ознайомились у столиці, на черзі – Хмельницький, Чернігів і Біла Церква. У кожне місто приїздять переможці конкурсу, який уже сьомий рік поспіль проводить Всеукраїнська асоціація українських карикатуристів. На урочистостях з нагоди відкриття виставки у нашому місті присутні мали можливість поспілкуватись з трьома авторами, відомими українськими карикатуристами: Георгієм Майоренком, Віктором Голубом та Ігорем Лук’янченком.
За словами Костянтина Казанчева, голови Асоціації карикатуристів, уже два роки поспіль роботи привозять в українські міста, щоб люди могли для себе відкрити мистецтво карикатури, адже українські майстри гострого олівця знані і відомі у світі. При цьому, здебільшого, вони не професійні художники, а аматори. У Бердичів карикатуристи вирішили навідатись через те, що тут народився і виріс наш земляк, відомий ілюстратор, митець сатиричного малюнка Ігор Лук’янченко.
Зупинитись на темі толерантності і терпимості вирішили не випадково, адже із загостренням політичної ситуації, в умовах, коли на Сході тривають бойові дії, люди стають агресивнішими, менш стриманими, що часто призводить до конфліктних ситуацій. Важко змиритись з тим, що людина не розділяє твої переконання, погляди і вподобання. «Дискримінація і нетерпимість, – переконаний Костянтин Казанчев, голова Асоціації карикатуристів, – тісно пов’язані між собою і супроводжують людство з давніх часів. Люди прагнуть як свободи, так і панування один над одним. Це протистояння і породжує дискримінацію».
У своїх малюнках художники іронічно висміяли людську прив’язаність до стандартів і стереотипів. Пройшовшись залом, присутні могли побачити роботи, які змушують спершу посміхнутись, а потім і задуматись, адже дійсно є таке явище в житті. На них відображено проблеми дискримінації інвалідів, жінок, утиски свободи слова, маніпулювання думкою тощо.
Завершилось урочисте відкриття презентацією книги «Магія шансону» карикатуриста Георгія Майоренка. Розповідаючи про книгу, автор виконав кілька пісень з репертуару Володимира Висоцького.
Виставка українських карикатуристів
перебуватиме в музеї історії до 22 квітня.