Останніми роками змінюється тенденція та господарі все частіше роблять своїм хвостатим друзям паспорти з внесенням в базу даних «Єдиного державного реєстру тварин». Пов’язано це з тим, що подорожувати з появою безвізу стало набагато легше, а в компанії вусатих та смугастих це ще і веселіше. Життя вносить свої корективи, тому під час війни показники звернень за паспортом зросли в декілька разів, але тепер і вимог для виїзду стало більше. Спробуємо розібратися, що для цього потрібно.
Начальник Бердичівської ветеринарної служби розповів, що отримати ветпаспорт можна лише в державних установах ветеринарної медицини. Для його отримання необхідно пройти клінічний огляд тварини, пройти відповідні діагностичні дослідження та профілактично-лікувальні обробки, включаючи щеплення проти сказу, чуми і парвовірусу. Щеплення мають бути зроблені не раніше, ніж за 30 днів до виїзду, але не пізніше ніж за рік. Обов’язковим є і чіпування тварин. Все це можна зробити і в приватній клініці, однак паспорт доведеться отримувати саме в Бердичівській районній державній лікарні ветеринарної медицини.
Для того, щоб тварину вивезти за кордон має бути паспорт Європейського зразка, довідка про стан здоров’я, видана максимум за 5 днів до виїзду і тест на антитіла. Весь процес займає приблизно 4 місяці.
Але не мандрівниками єдиними, так ветпаспорт отримують і свійські тварини, якщо їхні господарі займаються реалізацією продукції, яку отримали від цих тварин. Для того, щоб не виникало труднощів створені спеціальні структурні підрозділи ветеринарної лікарні, які забезпечують медициною весь Бердичівський район.
Так з початком року в Бердичівському районі структурними підрозділами ветеринарної служби почалось відвідування особистих підсобних господарств населення з метою проведення щорічних комплексних профілактичних обстежень та діагностичних щеплень поголів’я тварин. Проводять діагностичне дослідження великої рогатої худоби на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз, профілактичну вакцинацію проти сибірки та сказу. Про успіхи у роботі працівники звітують керівництву щоденно, проте нарікають, що худоби в селах залишилось мало. Наразі, ситуація з інфекційними захворюваннями спокійна. Що не можна сказати про літо минулого року. Тоді вулицями Бердичева ширився сказ і навіть загинула молода дівчина.
У ветеринарній службі запрошують всіх власників чотирилапих для вакцинації своїх улюбленців, запевняють що вакцини вдосталь і вона має гарну якість, до того ж і безкоштовна. Лікарі нагадують, що сказ несе смертельну небезпеку як для тварин так і для людей. Також нагадують про обов’язкову дегельмінтизацію двічі на рік, вакцинацію, профілактику та обробку від нашкірно-підшкірних паразитів.
Бердичівська районна державна лікарня ветеринарної медицини знаходиться по вул. Ветеринарний провулок 5
Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08.00-17.00