З 10 грудня починає курсувати новий поїзд Київ-Ужгород №29/30, який на всьому маршруті буде мати лише чотири зупинки: Бердичів, Шепетівка, Львів та Мукачеве. В Укрзалізниці його позиціонують як «Нічний експрес», і він дійсно долає шлях від Києва до Ужгорода на три-чотири години швидше, ніж кілька поїздів того ж напрямку.
Але, на жаль, це аж ніяк не робить його привабливішим для тих, хто планує далі їхати до Кошице, чи в інші міста Словаччини. Тому, що він, хоча і їде швидше, але й виїжджатиме з Києва пізніше, ніж нині курсуючий через Бердичів потяг №13. Тринадцятий поїзд приїздить до Ужгорода о 9 год 51 хв., майбутній двадцять дев’ятий експрес приїздитиме о 9 год 20 хв. А останній автобус на Кошице зранку відходить о 8 год. 20 хв, а наступні лише по обіді та ввечері.
На цей автобус встигає лише поїзд Київ-Ужгород № 99, який курсує через Коростень та оминає,відповідно, Бердичів. Він приїжджає в Ужгород о 8 год 12 хв ранку, і пасажири встигають перебігти на автовокзал, який знаходиться в столиці Закарпаття зовсім поруч із залізничним. Отже бердичівлянам, які планують свої поїздки в Словаччину доводиться їхати електричкою в 15.50 до Шепетівки і чекати там чотири години, щоб сісти на поїзд №99 (перевірено на власному досвіді).
І навіть численним студентам, які їдуть з Бердичева до Львова нині тим же тринадцятим поїздом, стане не так зручно добиратись. Адже зараз він в Бердичеві о дев’ятій годині вечора і на вокзал спокійно можна приїхати маршруткою, а «Нічний експрес» буде відправлятись майже о пів на дванадцяту ночі, і тут вже без таксі не обійтись.
Єдиний, на мою думку, позитив в новому поїзді буде для тих бердичівлян, хто захоче вранці швидко попасти до Києва – сідаєш на вокзалі о 8.12, а вже о 10.16 в Києві. Це навіть швидше, ніж маршруткою чи власним авто.
Багато українців вже скористались перевагами міжнародних поїздів, які віднедавна курсують до Польщі – Київ-Перемишль та Здолбунів-Хелм. Головне в цих поїздках, що паспортний контроль проходить в самому потязі і не потрібно витрачати кілька годин (іноді до десяти й більше) на кордоні. Сподіваємось, що незабаром і до наших Словацьких сусідів буде налагоджений такий самий безпересадочний рух, що зведе нанівець всі вищеперераховані недоліки.