Хрещення Господнє – третє свято новорічно-різдвяного циклу, що відзначається православними вірянами 19 січня, вважається одним з найголовніших у християнському світі. А напередодні українці відзначають у родинному колі Водохресний, або другий Святвечір, однак за традиціями, на столі лише пісні страви та кутя.
На відміну від багатьох інших свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства. Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.
Головна традиція свята – освячення води. Вважається, що вона очищає і зцілює, тому люди стають в чергу, щоб запастись нею на цілий рік. До речі, всі важливі свята за церковним календарем, супроводжуються освяченням води, що символізує її очищення.
За вже гарною традицією у Бердичеві Водохреща відзначили хресним ходом, що очолили священнослужителі Свято Миколаївського собору до міського пляжу, де власне й відбулось освячення води. Сотні бердичівлян прийшли, щоб набрати води, умитись чи скупатись, оскільки вірять, що це дарує їм здоров’я на цілий рік. Охочих зануритись у воду не зважаючи на прохолодну погоду, було чимало. Щоб зігріти сміливців після купелі військові та працівники МНС облаштували пункти обігріву з наметами та гарячим чаєм.
Багато хто з присутніх уже не вперше купається на це свято, і перевірив на собі повір’я про те що хвороби оми намуть цілий рік.