17 лютого у Вінниці відбулися зональні змагання кубку ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщенні, пам’яті генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Марченка Григорія Борисовича.
Команда Житомирської області зайняла перше місце в загальнокомандному заліку. Завдяки таким вдалим виступам вони змогли пройти відбір до фінальної частини кубка ДСНС України, який відбудеться 9 березня у Києві.
До складу Житомирської команди входили чотири бердичівлянки: Юлія Олішевська, Ірина Миронюк, Карина Миронюк та Ольга Бабіч. Дві з них є співробітниками державної служби з надзвичайних ситуацій України в Житомирській області, а саме Юлія та Ірина, які своїми вдалими виступами додали багато очок своїй команді, виборовши два перших місця. Ірина Миронюк з особистим рекордом виграла змагання з підіймання по штурмовій драбині, а Юлія Олішевська – стала переможницею з подолання 100-метрової смуги з перешкодами. Також, за підсумками двох видів, Юлія стала ще срібною призеркою з двоєборства.
Юлія Олішевська – майор служби цивільного захисту, Ірина Миронюк – рядовий пожежний рятувальник служби цивільного захисту.
Юлія Олішевська в ексклюзивному коментарі для «РІО-Бердичів» розповіла про ці змагання та їх специфіку.
– Юліє, розкажи, будь ласка, про ці змагання та про пожежно-прикладний спорт?
– Якщо чесно, це найважчий вид спорту, яким я займалася у своєму житті, можливо, тому, що він найтравматичніший, один неправильний рух чи сантиметр і ти можеш впасти чи з буму, чи з другого поверху (дівчата, чоловіки – з четвертого). До речі, немає жодних предметів, які страхують, окрім сітки на штурмовій драбині в чоловіків , у дівчат – нічого. Тільки чотири роки тому в Україні в пожежно-прикладний спорт додали ще дівчат, до цього часу в цьому виді спорту займалися тільки чоловіки. Дуже дякую своєму тренеру Носку Олександру Анатолійовичу за чотири роки співпраці та віри в мене навіть тоді, коли я сама опускала руки. Звісно, ми не в рівних умовах з чоловіками, у дівчат трохи нижчий бар’єр та бум на стометрівці, все решта однакове. Ми біжимо з двома рукавами по 5 кг майже всю дистанцію, при цьому ще й з’єднуємо між собою, і це все на великій швидкості. Штурмова драбина трохи відрізняється від чоловічої, дівчата біжать 40 м до вже підвішеної драбини й вибігають по ній на другий поверх. Чоловіки стартують разом з драбиною 10-кілограмовою в руках, щоразу підкидаючи її на інший поверх, і так до четвертого. Коли я вперше спробувала, було дуже важко і незрозуміло, коли й що робити, але з систематичними тренуваннями в тебе починає виходити. Нам з Ірою трохи легше, тому що ми пройшли велику школу легкої атлетики в місті Бердичеві. Хоч і пожежно- прикладний спорт більш силовий вид спорту, але більшість дистанції потрібно бігти, що й у нас гарно виходить. Взагалі цей вид спорту дуже цікавий та захоплюючий від початку до самого кінця, все змінитися може в будь-яку секунду.
– Яка мета цього виду спорту?
– Метою даного виду спорту є підготовка пожежників та рятувальників до виконання дій за призначенням, саме ці змагання максимально схожі на те, що виконують рятувальники під час надзвичайної ситуації. Пожежно-прикладний спорт дуже розвиває не тільки фізичні якості людини, а й психологічні. Маючи таку нагоду, запрошую юнаків та дівчат, які прагнуть отримати професію пожежника-рятувальника та готові стати на стежину професійних вогнеборців, вступати на денну форму навчання за державним замовленням до вищих навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій: Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Львів), Національного університету цивільного захисту України (м. Харків), Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України (м. Черкаси), Вінницького вищого професійного училища ЛДУБ, Ліцею цивільного захисту ЛДУБЖД (м. Вінниця).