Міськрайонна благодійна організація «Кармель» при монастирі Босих Кармелітів у Бердичеві розширює можливості для реабілітації різних категорій людей із вадами здоров’я. Четвертого січня 2023-го року відбудеться відкриття сучасного приміщення з інноваційним обладнанням, де кваліфіковані фахівці надаватимуть допомогу дітям із сенсорними та руховими порушеннями.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Благодійна організація «Кармель» м. Бердичів (засновники – отці Кармеліти, керівник – сестра Ніна Тартачник) діє з осені 2011-го року. Її місія – створювати можливості для повноцінного і цікавого життя дітей та молоді, підтримувати родини, котрі перебувають у складних життєвих обставинах, та людей з особливими потребами. БО «Кармель» здійснює свою діяльність у декількох напрямках. Центр розвитку дітей та молоді залучає до творчості юних жителів різного віку. З 2015-го року шанувальники Мельпомени займаються у театральній студії «Notes de Vita», реалізуючи свій потенціал у вокальному мистецтві і хореографії та відточуючи акторські здібності. Проходять заняття з вивчення польської та англійської мов.
Важливий напрямок – реабілітаційний. Дорослих підопічних (від 18-и років і старше) Центру денного догляду для осіб з інтелектуальними порушеннями об’єднує спільна творчість, яка допомагає людям з інклюзією розвивати фантазію, уяву і дрібну моторику, зняти напруження та покращити емоційний стан.
Завершується облаштування приміщення, де створено сучасний простір для реабілітації дітей із руховими та сенсорними порушеннями, оснащений інноваційним обладнанням, найкращим у місті. У першій залі, де відбуватимуться заняття з фізичної реабілітації, є спеціальна бігова доріжка, тренажери для корекції рухових порушень, MOTOmed для кінезотерапії (активного та пасивного тренування). Методики лікування спрямовані на покращення й оптимізацію біомеханічних функцій організму, зменшення або нормалізацію патологічного м’язового тонусу та збільшення м’язової сили. Передбачені вправи на кардіотренажері «Орбітрек». Зал також має підвісне обладнання для підйому та переміщення дітей-візочників.
Друга кімната – сенсорної інтеграції. За своєю сутю – це унікальний фізичний та психологічний метод широкого профілю. Приміщення наповнене різноманітними стимуляторами, які впливають на слух, зір, дотик і вестибулярну систему. Основне призначення сенсорної кімнати в реабілітаційному центрі – навчити дітей (зокрема, з гіперактивністю) фіксувати увагу і керувати нею, стимулювати позитивні емоції дітей, розвивати їх уяву і спонукати до ігрової діяльності, яка сприяє розвитку та покращенню фізичного, психічного й емоційного станів. Завдяки певним методикам устаткування позитивно впливає на роботу мозку, координацію, навички самообслуговування і мовлення дітей, сприяє їх кращій соціалізації та адаптації.
Відповідний комплекс вправ допоможе дітям із надмірною імпульсивністю, які не вміють себе контролювати, чи тим, хто має труднощі у навчанні (читанні, письмі і рахунку), не може виділяти суттєві ознаки предмета: колір, розмір, назву тощо, визначати праву та ліву руки, не чує дорослих та відстає у розвитку. Завдяки сенсорно-інтегративній терапії відбувається активізація зорової та слухової уваги, пам’яті, мислення і покращується розвиток великої та дрібної моторики. Ця процедура має також такі позитивні ефекти: підвищення здатності дитини до адаптації завдань, що виникають у повсякденному житті, поліпшення концентрації уваги та вмінь зберігати баланс, осмисленно діяти і реагувати на ситуації, комфортність та безпека атмосфери й чимало інших. Терапія сенсорної інтерації рекомендована дітям із гіперактивністю та для запобігання станів перевтомлення і гіподинамії.
Під час війни, повідомила сестра Ніна Тартачник, реабілітація відбуватиметься безкоштовно. З дітьми зустрічатимуться три спеціалісти: фізичний реабілітолог із вищою освітою і два сенсорних терапевти. Заняття розпочнуться на початку січня 2023-го року. Батьки можуть записуватися на консультації для здійснення реабілітаційних заходів для дітей із руховими та сенсорними порушеннями. Зацікавлені можуть реєструватися у Фейсбуці на сторінці КАРМЕЛ (CARMEL) – Home | Facebook Https://www.facebook.com. Необхідні контакти і додаткова інформація щодо графіка будуть незабаром оприлюднені.