Сьогодні відбулося велике свято для усього Бердичева- відкриття спортивних майданчиків на міському пляжі. Довгих важких три роки все місто чекало на їхнє встановлення. Ми весь час пильнували над найменшими зрушеннями у роботі над цим проєктом.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
І от сьогодні зранку, представники міської ради та спортсмени міста і не тільки, зібралися для проведення матчу за кубок міста з міні- футболу та волейболу. А після турнірів мав відбутися майстер-клас від команди професіоналів з Івано-Франківська на скейт-майданчику, яких спеціально запросили до заходу.
Звісно найочікуванішим було відкриття скейт-парку. Бердичівська молодь має пристрасть до катання на скейтах, самокатах та трюкових велосипедах. Це не тільки покоління Z, але й впевнені «міленіали», що люблять після роботи відпрацювати свою майстерність у такому виді спорту. Це є дуже популярним.
Ще до відкриття, вчора ввечері, я завітала до скейт-парку, там було близько 10 осіб, що навіть у темряві продовжували катати. Освітлення пляжних ліхтарів, що стояли на своїх місцях ще задовго до проєкту, не зовсім справлялися з теперішньою задачею, хоча молодь це не сильно турбувало. За моїм суб’єктивним спостереженням, на ту невелику групу людей, що каталися, місця аби розігнатися було замало між всіма фігурами, що там встановленні.
Поговоривши з компанією молодих людей ( приблизно 20- 25 років), що проводили там свій вечір, отримала неоднозначні відгуки щодо цієї конструкції. На перший погляд, це неймовірна можливість для маленького міста- мати свій власний скейт-парк і вони висловлюють свою вдячність та радість. Але з іншого боку, існує велика недовіра, до того, як розвивалися події у історії цього проєкту і до остаточної ціни, яка була на нього витрачена. Також, один зі скейтерів вказав мені на невеликі ями у бетонній поверхні, які з’явилися від виконання різних трюків всього за пару днів від встановлення майданчику. Також група бердичів’ян розповіли мені про проблему некоректної поведінки деяких батьків, що приходять покатати у скейт-парку своїх ще зовсім маленьких дітей на самокатах, чи велосипедах. Це дуже обурює молодь, так-як на майданчику дуже небезпечно перебувати дітям, всі трампліни розраховані на катання з великою швидкістю. Може трапитися біда через недбалість батьків.
Отож, скориставшись можливістю, запитала сьогодні на відкритті майданчиків у директора Бердичівкомунсервіс , як таке може бути можливо: у зовсім новій бетонній поверхні скейт-парку вже виявилися перші недоліки, хоча вона була укріплена: проводилися спеціальні роботи флюатування поверхні бетону. Від директора комунсервісу отримала відповідь, що вчора під час огляду майданчику працівники технічного нагляду попередили про можливі дефекти бетонного покриття через замороження робіт, яке затягнулося (до цієї осені). Щодо вікового обмеження, то прямо перед обличчям любого користувача скейт-парку висить табличка з правилами перебування на його території, у якій чітко зазначено, що особам до 18 років заборонено перебувати на території майданчику, це може бути небезпечно для їхнього здоров’я.
Поставила запитання меру міста Сергію Орлюку, як він ставляться до ціни бердичівського проєкту скейт-парку у 3,5 мільйонів гривень. Бо він починався приблизно водночас зі житомирським скейт-парком, який влаштований разом з озелененням та освітленням за 1,5 мільйонів гривень. Робота над двома проєктами починалися ще до війни і причетний до облаштування двох скейт-майданчиків один той самий приватний підприємець. Тоді чому різниця настільки велика і в кількості об’єктів, і в ціні. На що отримала відповідь, що війна затримала реалізацію бердичівського скейт-парку, і хоч безпосередньо Сергій Орлюк немає відношення до організації проєкту, проте вдячний, що скейт-парк все ж змогли встановити цієї осені. Щодо суми, що була використана для його реалізації, то він немає жодної інформації про те, чому саме вона так різниться.
Для загальної інформації поспілкувалася з майстрами своєї справи з Івано-Франківська. Впевнена, що вони побували в багатьох скейт-парках України, тому запитала їхнє враження від роботи на цій поверхні. Отримала позитивні відгуки, бо не кожне місто може похизуватися професійно зробленими фігурами. Вони оцінили їх на всі 5 балів. Запитала про маленькі ямки, що вже з’явилися після декількох днів катання. Хлопці запевнили, що цей скейт-парк не виняток серед усіх інших. З їхніх слів, це не є проблема, таке відбувається через потрапляння повітря під час роботи з бетонною поверхнею і при великому бажанні це можна виправили заливши ямку герметиком, але і без цього на катання це не впливає. Загалом парк гостям з Івано-Франківська запам’ятається тільки хорошим. Вони вітають нас з відкриттям.
Від редактора: Порівнюючи вартість будівництва з аналогами, а також враховуючи, що з моменту його початку матеріали і роботи здорожчали на 30-40%, можна припустити, що «відкат» від цього грандіозного проекту молодої зеленої команди мав складати більше мільйона гривень.
Зрозуміло, що через війну та інші перипетії він став меншим, а можливо й зовсім обійшлось без нього, але вся історія цього проекту, на жаль, не надає сподівань, що в Бердичеві хоч колись будуть по-справжньому вірити владі.