До Олександра Івановича Подгорчука завжди можна звернутися за коментарем щодо будь-якої футбольної події у нашому місті. Він завжди знаходить час, щоб відповісти на питання журналістів. Зустрівшись з ним цього разу, ми відверто поговорили про виступи бердичівських команд у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України, а також про Чемпіонат Житомирської області серед юнаків та не дуже вдалі виступи ФК «Бердичів» у цьому сезоні. Олександр Подгорчук є директором Дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердичева, членом правління ФК «Бердичів» та віднедавна заступником голови Житомирської обласної федерації футболу.
– Олександре Івановичу, перше питання буде про виступи бердичівських команд у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Розпочався новий сезон. Чи не могли б Ви прокоментувати виступити своїх підопічних?
– Саме головне у цьому сезоні несподівано для нас та взагалі для всіх команд – це розширення команд. З десяти до дванадцяти команд у нашій групі. Це призводить до того, що вже восени ми повинні зіграти чотирнадцять ігор: сім виїзних матчів та сім домашніх матчів. У попередніх роках це було максимум дев’ять-десять ігор. Це, звичайно, збільшує витрати, але ми сподіваємось, що надасть додаткові кошти міська рада і ми продовжимо участь у змаганнях. Чому? Тому що ці змагання дуже важливі для дітей, перше за все, у якості загартування, це дуже великий досвід. Чемпіонат області, товариські ігри не дають такого досвіду, як Чемпіонат України. Так, кошти не малі, знову ж таки збільшення витрат, це і причина збільшення географії. Якщо у нас раніше була група, де половина команд – з Житомирської області, це виїзди від 40 до 80, 100 км, то наразі ми маємо три команди з Тернопільщини, чотири команди з Хмельниччини, дві команди з Рівненської області, а також з Чуднова. Це, звичайно, призводить до збільшення кілометражу при виїзних матчах. Але, знову-ж таки, це досвід, це вивчення школи інших команд. Потрібно, перше-за все, від дітей, щоб вони не гнітились, не боялись суперника, щоб розуміли, що вони такі самі діти, як і в інших командах. Вони мають свою школу, повинні показувати свої бійцівські якості і, звичайно, щоб вони показували ті технічні, тактичні навички, яким їх навчили. Безперечно, дуже важко, були тяжкі виїзди до лідерів групи, втратили багато очок…. Але сподіваємось, що діти наберуть свого темпу, зроблять висновок зі своїх помилок, будуть здобувати і очки, і досвід та використовуватимуть його у подальшому своєму житті не тільки як футболісти, але як люди для досягнення поставлених цілей.
– Питання до Вас, як до заступника голови Житомирської обласної федерації футболу. Чому досі не розпочався Чемпіонат Житомирської області серед юнаків та дітей? Коли заплановано старт, і команди якого віку прийматимуть участь від Бердичева?
– Нещодавно відбулися вибори голови Житомирської обласної федерації футболу. З цим пов’язана відстрочка початку Дитячо-юнацької футбольної ліги Житомирської області. Нещодавно відбулося засідання тренерів та представників команд. З 27 бажаючих команд на зустріч прибули представники 20 команд. Це велика увага. Скучили вже і тренери, і діти за Чемпіонатом області, щоб він проводився на належному рівні. Нині триває заявковий період. Старт запланований на найближчі дні. Команди розподілені на чотири групи: три по сім команд та одна група – шість команд. Дві команди будуть приймати участь від Бердичева: це команда 2001 і 2003 років народження та команда 2002 і 2004 років народження. Нашими суперниками будуть команди з Романова, Баранівки, Довбиша, Любара та Чуднова. Звичайно, для першої команди завданням буде вийти у плей-офф. Тому що буде складна система. Надіємось, що наші діти покажуть як гру, так і результат у даних змаганнях.
– Ви входите до складу правління ФК «Бердичів». Після блискучого минулого сезону у цьому році гра команди суттєво погіршилась, особливо після літньої перерви. Що сталося з командою і у чому причини невдач?
– Футбол – це футбол! Я не хотів би виправдовувати дії чи антидії окремих гравців, суддів чи ще щось. Маємо дуже багато прикладів, не хочу порівнювати ФК «Бердичів» та «Манчестер Сіті», коли мають окремі сезони при своїх великих можливостях. Наші можливості, на жаль, не дуже великі. Але ми бережемо і гордимося, що за нас грають лише бердичівляни. Це єдина команда в області, де грають гравці з того регіону, з якого і команда. Якщо це ФК «Бердичів», то грають тільки бердичівські футболісти. Решта команд мають п’ять і більше легіонерів з інших не тільки міст нашої області, але і Київської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької областей. Знову ж таки, це не є виправданням для нас, це є констатацією фактів, що відбувається. Звичайно, наразі постає багато питань відповідності та відповідальності деяких гравців нашої команди. Видно по грі, коли гравець може грати і коли він грає на певному рівні, а ми знаємо, що він може грати набагато краще. У деяких гравців є проблеми і в особистому житті, що, можливо, є і причиною порушення дисципліни. Ми не професійна команда, в якій можна відлучити гравця за порушення. Є вже багато переконань, що на наступний рік, якщо все буде гаразд в існуванні клубу, то, напевно, будемо сподіватися на підтримку деяких легіонерів. Чому? Тому що потрібно ворушити команду. Потрібно мати більшу конкуренцію, щоб трохи замислювалися і наші основні гравці. Таким особисто моїм кроком було зворушення команди у 2005 році. Дай Боже, може, і в наступному році ми таким кроком зворушимо команду, бо є деякі застої у прогресі деяких гравців.
Сьогодні нам потрібно грати до завершення сезону попри всі негаразди та серію поразок. Перші тайми у нас не йдуть, а у другому – нам не вистачає зрівняти рахунок. Надіємось, що у подальших іграх здобудемо максимум очок. Ми ще не втратили можливість навіть зайняти призове місце. Зараз головне – це не втратити команду. Відбувається дуже багато факторів, які згуртовують команду. До нас повернулись деякі додаткові спонсори. Це крім тих меценатів, які нам допомагають завжди: міська рада на чолі з міським головою Василем Мазуром, і підприємці, які кожну гру допомагають. «Бердичівська солодова компанія» екіпірувала команду. Дуже велика їм вдячність за це. Також є преміювання гравців від меценатів попри те, що вони отримують кошти, які їм обіцяно. Їм ще пропонується за перемогу у кожній грі певні кошти. Від керівництва все робиться для того, щоб вони лише вигравали. Але футбол є футбол, починав з цього і закінчую цим. Надіємось, що вболівальники нас зрозуміють, підтримають. Дякуємо за підтримку у радощах і надіємось за підтримку у труднощах.
Слова директора ДЮСШ по футболу “Є вже багато переконань, що на наступний рік, якщо все буде гаразд в існуванні клубу “ФК Бердичів”, то, напевно, будемо сподіватися на підтримку деяких легіонерів.
Це маючи в всоєму підпорядкуванні 10 тренерів з футболу, майже 200 вихованців ДЮСШ, витратна частина з бюджету міста тільки на заробітну плату тренерів складає близько 350 тисяч гривень без податків і ми при цьому будемо запрошувати ЛЕГІОНЕРІВ ???????????? Навіщо нам така школа яка не дає підготовлену молодь у дорослу команду. Навіщо з бюджету витрачаються шаленні кошти, а на виході НУЛЬ. Кому це вигідно ????????