Відбулось воно у вівторок в актовій залі міськвиконкому. Тут не було вже плакатів, «борців з корупцією» та гнівних спічів.
Богдан Кицак, який проводив збори, пробував змоделювати подальші дії обласної ради та обговорював з батьками ліцеїстів і тренерами ДЮСШ подальші кроки по захисту від можливого закриття ліцею, і вже майже як недосяжної цілі – повернення коштів на його реконструкцію.
Він казав, що якщо зібрати у вигляді документів всі наші докази про те, що в Бердичеві є тренери і є спортивні досягнення, то він з цими даними піде на прийом до міністра спорту, до голови спортивного комітету Ради і навіть спробує попасти до ПРЕЗИДЕНТА (хоча надії на це зовсім мало) і може там десь хтось нас почує…
В той же час дані збори показали, наскільки слабкою була комунікація адміністрації спортивного ліцею з тренерами інших організацій. Один з тренерів сказав, що так, вони знали, що є в Бердичеві спортивний ліцей, але що там робиться – не знали. І навіть у наших спортивних репортажах, яких за рік виходить на сторінках газети близько ста, ми лише кілька разів писали про футболістів, хокеїстів та легкоатлетів з бердичівського ліцею.
Присутні багато дискутували про те, що й відкриття цього ліцею два роки тому було повною несподіванкою без будь-яких обговорень зі спортивною громадою, і види спорту, обрані фаховими для ліцею, затверджувались в якомусь з житомирських кабінетів зовсім без урахування місцевих особливостей та спортивних традицій.
Мами ліцеїстів обурювались, що тут немає міського голови і що він не підтримує їх ініціативу. Тут вже я не витримав та устряв в дискусію, сказавши, а якби у цьому залі поряд сиділи мами юних художників, мами юних артистів та юних техніків, то кого б він мав підтримувати?
До речі, саме перед зустріччю мені вдалось додзвонитись до проектантів, які виграли тендер по проектуванню реконструкції бердичівського спортивного ліцею. Так, вони знають, що кошти мають перенаправити в Житомир, але з ними договір ніхто не розривав. Вірніше, вони тільки підписали його 3 грудня (тобто, вже після позачергової сесії облради) і вони працюють повним ходом над проектуванням будівництва і реконструкції саме бердичівського ліцею, хоча і планують брати участь в тендері на проектування житомирського ліцею.
Хоча такі дії цілком зрозумілі, адже житомирські чиновники, напевно, вже домовились про «відкат» з дев’ятимільйонної ціни проекту, то чому ж їм втрачати такий шанс. У Житомирі взагалі виділили 10 мільйонів на проектування, і там, звичайно, їм теж щось (а скоріш всього – половина) залишиться, а то чекай ще, коли надійдуть гроші на будівництво, і чи надійдуть взагалі…