Неодноразово спортсмени Бердичева доводили і продовжують доводити своїми здобутками і досягненнями, що спорт в місті розвивається і залучає до здорового способу життя велику кількість молоді. Спортивні секції та кружки у місті набувають все більшої популярності серед дітей та юнацтва. Бокс, легка атлетика, карате, баскетбол, футбол – це одні з тих напрямків галузі фізичної культури, які на ряду з іншими піднімають престиж міста і представляють його на змаганнях високого рівня.
Бердичів славиться талановитими і перспективними спортсменами, які своїми результатами завдячують досвідченим тренерам. Проте, як і будь-яка інша галузь, спорт теж живе і розвивається завдяки фінансовій підтримці не лише спонсорів, але і міської ради. У місті діють громадські організації фізкультурно-спортивного спрямування, які отримують фінансову підтримку з міського бюджету. Це і БМГО ФК «Бердичів», і клуб традиційного карате «Фудокан» і багато інших. На їхню діяльність та функціонування міська рада виділяє певну суму коштів, що дозволяє придбати інвентар, спортивну форму та інші необхідні речі.
Однією із громадських організацій, створеною не так давно любителями такого виду спорту, як футбол і волейбол, на останню у цьому році сесію міської ради було подане звернення про фінансову підтримку у рамках Програми розвитку галузі фізичної культури і спорту на 2016-2018 роки. Йдеться про спортивний клуб «Бердичів», що зусиллями небайдужих бердичівлян проводить тренування дітей і функціонує на ряду з іншими спортивними клубами, проте лише за кошти спонсорів. Оскільки міська рада підтримує розвиток спорту в Бердичеві і допомагає фінансово подібного роду організаціям, керівник СК «Бердичів» вирішив звернутися з проханням включити і їх до складу вищезазначеної програми.
Одноголосної підтримки даного питання на сесії міської ради не було, бо не всі депутати вважали це правильним. Віталій Березовенко зазначив, що фінансувати дві однакові організації, що замаються однаковим видом спорту – неекономно по відношенню до міського бюджету, натякнувши на ДЮСШ ім. Лонського, де також є секція футболу, але дана організація є масштабнішою. Свою думку стосовно цього питання висловила і Тетяна Домбровська, зауваживши, що на засідання постійних комісій воно не розглядалося і не обговорювалося. Тому спочатку була запропонована поправка стосовно того, аби не надавати кошти СК «Бердичів», але підтримки зі сторони депутатів вона не набрала.
У свою чергу міський голова повідав усім присутнім депутатам, що нещодавно, перед винесенням питання фінансування цього клубу на сесію, відбувалася перевірка комісією роботи даної організації. Результати цієї перевірки лише позитивні, бо дітям дуже подобається тут займатися, а організатори даного клубу створюють усі необхідні комфортні умови для занять, спільними зусиллями навіть придбавши спортивні інвентарі та форми. Тому Василь Мазур, який є прихильником розвитку спорту у Бердичеві і лише «за» подібного роду ініціативи, закликав усіх депутатів підтримати це питання і проголосувати.
З такою ж думкою виступив і депутат Олексій Побережний, вказавши, що не можна забирати майбутнє у дітей, які хочуть займатися футболом і волейболом у цьому клубі, причому дітей активних та енергійних. І саме під виглядом економії коштів депутат вбачає пряму економію на майбутньому цих талановитих дітей, а, за його словами, виділена сума для фінансування – це дрібничка в порівнянні з коштами, виділеними для інших галузей. Завдяки підтримці міського голови та депутатів, присутніх у сесійній залі, питання було вирішене більшістю позитивних голосів, тому СК «Бердичів» буде включений у склад тих, хто знаходитиметься під фінансовою опікою міської ради.