Благодійний ярмарок до Дня Захисників і Захисниць України з неймовірним розмаїттям смаколиків, напоїв та виробів ручної роботи провели у четвер, 26 вересня, студенти Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права за підтримки не лише викладачів, а й батьків.
Почувши про ініціативу, журналістка “РІО-Бердичів” поспішила з фотокамерою відвідати це дійство. І не дарма, адже виявилося, що ярмарок — це не просто красиве слово, що могло б якось характеризувати все, що відбувалося у холі коледжу. А там розгорнулася справжня торгівля! Студенти, що через зайнятість на парах не були залучені безпосередньо до процесу підготовки, ледь-ледь дочекалися перерви, аби вихопити свій улюблений пляцок чи інший смаколик. Адже, попри величезну кількість наїдків, вони все одно мали властивість закінчуватися.
На жаль, не обійшлося без сигналів повітряної тривоги, які не тільки змістили за часом початок заходу, а й перервали його у самому розпалі. Вельми сумно, що вже майже три роки постійних обстрілів практично довели до автоматизму дії колективу у випадку небезпеки. У часи, коли я мала честь бути студенткою (тоді ще БПК), тривоги у стінах моєї альма-матер звучали лише навчальні…
Особливий фурор на фоні яток із солоденьким викликав стіл з вареничками. На ньому ж таки можна було побачити й баночку консервованих огірочків і канапки з салом на чорному хлібі. Захват від такого гастрономічного шедевра ніхто навіть не намагався стримувати і, здається, першими були спродані саме ці харчі.
Групи коледжу торгували не тільки магазинними кондитерськими виробами. Безліч студентів та батьків (певно, викладачі також) власноруч створювали смачні страви на кшталт тортів, пирогів, була навіть домашня піца, рогалики, тістечка та багато іншого. Трунки на будь-який смак — від звичного “Живчика” та соків до справжніх гламурних коктейлів.
На окрему увагу заслуговують абсолютно унікальні вироби, які більше ніде не знайдеш, навіть якщо забажаєш.
Талановитий студент першого курсу Дмитро Довгий представив друковані на 3D-принтері цікавинки. Серед них — модель реактивного двигуна. На запитання, чи друкує Дмитро щось для ЗСУ, він посміхається і каже, що у суботу та неділю принтер практично не вимикається і все йде для потреб нашого війська. Вже неодноразово Дмитро отримував цікаві замовлення. Попри те, що юнак тільки на першому курсі і мав би просто намагатися встигнути опанувати програму 10-11 класів школи, він обирає не тільки навчання, а й свідому громадянську позицію та допомагає війську всім, чим може.
Особливої згадки безумовно заслуговує студент першого курсу спеціалізації «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» Ігор, який є природженим чи то маркетологом, чи то біржовим брокером. Не придбати щось у цього пана вельми складно. Сподіваємось, на нього чекає велике майбутнє.
Пані Олена, інспекторка відділу кадрів БФКПЕП, принесла на ярмарок власноруч плетені теплі шкарпетки та капці. А Світлана Анатоліївна, заступниця директора з виховної роботи, поділилася, що пані Олена не тільки шкарпетки плете, а й активно долучається до створення маскувальних сіток для потреб війська. Працьовиті й талановиті особистості просто не можуть не творити. Також плетені шкарпетки були помічені ще на одному з торгових прилавків. Студент поділився, що його бабуся завчасно починає роботу, аби встигнути нав’язати теплих шкарпеток саме для цього ярмарку, який у стінах коледжу проходить не вперше.
Мама однієї зі студенток Анни Федорчук має чудове творче хобі — виготовлення авторських м’яких іграшок, кошти від продажу яких часто потрапляють одразу ж до ЗСУ, адже іграшки виготовляються і продаються саме для таких ініціатив. От і на ярмарку дівчата залюбки представляли її роботи на широкий загал. Студентка Олександра Мозгунова разом з мамою потішила зголоднілу публіку неймовірною домашньою піцою.
Студенти четвертого курсу спеціальності “Художнє та ювелірне литво” на чолі зі своїми майстрами Романом та Тетяною Єрмоленко, створили для ярмарку якісну та красиву біжутерію з полімерної глини. Пан Роман відгукується про це, як про справжнє комбо: водночас залучати студентів до творчості та допомагати армії.
Батьки студентів не тільки вдома допомагали дітям зі смаколиками й виробами, а й самі з радістю прийшли на ярмарок — підтримати дітей та задонатити на ЗСУ.
Коли всі кошти з благодійного дійства будуть зібрані та конвертовані у дрон, разом з ним до наших Захисників поїдуть і власноруч створені плакати, покликані підбадьорити воїнів та вчергове нагадати, що ми тут, у тилу, думаємо про них щохвилини.
Протягом тижня у бібліотеці коледжу проходила акція зі збирання макулатури. Усі зібрані кошти також планують спрямувати на закупівлю дронів для військовослужбовців 139 окремого батальйону територіальної оборони, а частину коштів — на ремонт військової техніки.
За традицією, що вже склалася у коледжі, після завершення ярмарку все смачненьке, що не встигли придбати за короткий навчальний день, студенти зібрали та з особливою шаною пригостили Захисників та Захисниць, що наразі перебувають у військовому госпіталі міста. З таким свідомим молодим поколінням на Україну точно очікує світле майбутнє.
P.S. За попередніми підрахунками на ярмарку вдалося зібрати понад 66 тисяч гривень. І це ще зовсім не кінець!