Ось уже не один тиждень і навіть не місяць Бердичів знаходився в очікуванні позитивного рішення зі столиці щодо звернення міської влади про виділення матеріальної допомоги місту для ліквідації наслідків градопаду. Засоби масової інформації щоразу на сторінках своїх газет та інтернет-сайтах висвітлювали етапи роботи керівництва міста і району, працівників комунальних структур, підприємств та установ, які безпосередньо займалися вивченням масштабів наслідків, завданих стихією. Паралельно спеціально створена комісія опрацьовувала подані беричівлянами заяви по пошкодженим житловим будинкам, яких налічувалось більше 3000, та приймала рішення про першочергове виділення коштів або покрівельних матеріалів пільговикам. Крім того, в найкоротші терміни розроблялися проектно-кошторисні документації по будинках, що знаходяться під управлінням ЖЕКів та ОСББ, по навчальним та медичним закладам, комунальним підприємствам, установам та організаціям, які теж зазнали пошкоджень від стихії 21 вересня.
І ось нарешті після колосально проведеної роботи міська влада вже може порадувати бердичівлян досягнутим успіхом у цьому нелегкому питанні. Вчора в Києві відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому і вирішувалась, так сказати, доля Бердичева: будуть надані кошти з державного бюджету Бердичеву для усунення пошкоджень чи ні. В терміновому порядку сьогодні о 8-й годині ранку в міській раді було зібрано робочу зустріч, на яку запросили керівників та працівників комунальних підприємств, установ, журналістів, аби нарешті сповістити приємну новину.
Міський голова і народний депутат України Олександр Ревега, завдяки напрочуд великій підтримці і допомозі якого вирішувалося дане питання, доповіли, що з державного бюджету Бердичеву виділять кошти на ліквідацію наслідків градопаду. Щоправда спочатку просили 62 мільйони гривень, адже визнана офіційно надзвичайна ситуація регіонального масштабу вже говорить про необхідність великих коштів, але Уряд виділив 41 мільйон. Причина цього полягає в тому, що в країні є ще й інші проблеми, пов’язані з іншими стихійними лихами, а державний бюджет, на жаль, не гумовий. Та навіть така сума вже є напрочуд великим успіхом і неабиякою підтримкою для нашого міста.
Пройшовши через багато інстанцій, в тому числі Міністерство з надзвичайних ситуацій, Житомирську ОДА, Мінрегіонбуд, Мінфін, Мінекономіки та Мін’юст, зібрані усі необхідні документи дали гарні результати. Народний депутат України Олександр Ревега, який підтримував бердичівлян на всіх етапах цієї важкої роботи, вражений, наскільки злагоджено, швидко і правильно були складені усі документи, бо якби не це, то коштів Бердичів міг би не отримати. Крім того, на урядовому комітеті І-й віце-прем’єр України допоміг, щоб це питання було розглянуто, адже з самого початку його навіть не було в порядку денному.
Нині ж потрібно до кінця цього року зробити дуже велику роботу, аби освоїти кошти, що є дуже відповідальним, бо у разі повернення їх назад до державного бюджету з Бердичевом потім не захочуть мати справу взагалі. Сама процедура використання коштів з резервного фонду дуже непроста. По пілговикам робота вже знаходиться на стадії завершення, далі розглядатимуться заяви інших бердичівлян. Загалом з цього 41 мільйону 5 мільйонів виділять для приватного сектору.
Міський голова зазначив, що рішення Кабміну вже є, кошти виділені, а тепер потрібно працювати у розрізі кожного об’єкту. Стосовно необхідних на ремонтні роботи сум по будинкам ЖЕКів та ОСББ, то кількість об’єктів і цифри наступні:
ЖЕК №7 – 68 будинків потребують ремонтних робіт на загальну суму в 20 мільйонів гривень. На експертизі поки знаходиться 21 проект, а до решти будинків вже можна приступати;
«Житлоремекс-2» – 15 будинків потребують капітального ремонту, 4 проекти з них поки ще на експертизі;
18 ОСББ, що включають 22 будинки, потребують ремонту З них по 3-х ОСББ проекти знаходяться на експертизі;
«Бердичівкомунсервіс» – 5 об’єктів на загальну суму в 340 тисяч гривень;
«Бердичівводоканал» – 7 об’єктів на загальну суму в 100 тисяч гривень.
Заступник міського голови Сергій Онофрійчук зазначив, що для тих об’єктів, процедура відновлення яких проходить не через систему «Прозорро», вже знайдені підрядники і вже варто приступати до початкових етапів роботи. Потрібно закуповувати якісні матеріали, щоб довго прослужили, і проводити роботу, не чекаючи приходу коштів. На все про все – місяць, і якщо підрядників ще не знайшли, значить варто звертатися в інші міста. В казначействі рахунки вже мають бути всі відкриті.
Василь Мазур запевнив, що у більшості випадків роботи, які мають проводитися, не є складними і що великою кількістю бригад по 5-6 осіб можна все вчасно зробити. Заступник міського голови Валентина Адаменко теж звернулася до керівників навчальних закладів з проханням забезпечити безпеку дітей під час виконання будівельних робіт, постійно все тримати під контролем, а максимально будівельники працюватимуть у вихідні дні.
Стосовно приватного сектору міста, то в понеділок відбудеться засідання виконавчого комітету, на якому доповідатимуть по зробленій комісією роботі з пільговиками та подальшій роботі з іншими бердичівлянами, які написали заяви. А також на виконкомі детально буде розв’язано усі питання щодо реалізації коштів, які Бердичеву виділили з державного бюджету.