Сьогодні зранку в актовій залі міської ради відбулося засідання виконавчого комітету, на якому присутні розглянули та проголосували за 20 питань порядку денного. Традиційно для кінця вересня серед рішень виконавчого комітету було питання виконання заходів з підготовки господарства Бердичівської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період та початок опалювального періоду 2021-2022 років.
Коротко про ситуацію з комунальними підприємствами, бюджетними установами та організаціями, конкретно і з поданням цифр та сум, виступила начальник відділу житлового господарства управління ЖКГ Валентина Подойніцина. За її словами, житловий фонд у Бердичеві нараховує 629 багатоквартирних житлових будинків. Визначено 2 управителі: ВЖРЕП №7 та «Житлоремекс-2», які обслуговують 431 будинок. Також створено 172 ОСББ в 198-ми будинках. Управителі та ОСББ за власні кошти виконують заходи з підготовки до осінньо-зимового періоду. Це ремонт покрівель, заміна вікон, до речі, 8 будинків замінили старі вікна на нові, енергозберігаючі, проводять ревізію запірної арматури, ремонт внутрішньо-будинкових мереж, штукатурні роботи тощо.
У зв’язку з карантинними обмеженнями, під час яких заборонено притягати до адміністративної відповідальності, значно зменшилася сплата бердичівлянами за послуги управління житловим фондом. Станом на 1 вересня 2021 року заборгованість мешканців становить 6 млн. 500 тис. грн. В свою чергу, це призводить до заборгованості по сплаті зарплатні працівникам обох підприємств.
Надавачем послуги теплопостачання у Бердичеві є КП «Бердичівтеплоенерго», подаючи тепло до житлових будинків, шкіл, дитячих садочків, бюджетних установ. На даний момент підприємство прозвітувало, що на 90% готові до роботи в осінньо-зимовий період. За рахунок кредитних коштів встановлюється відповідне обладнання в котельнях і до початку опалювального сезону роботи мають бути виконані в повному обсязі.
Найголовнішим, на чому було акцентовано увагу під час доповіді на засіданні виконкому, стала заборгованість населення перед КП «Бердичівтеплоенерго» за отримані послуги з теплопостачання. Ця проблема існує кожного року, адже постійно є споживачі, котрі не платять. Проте якщо за звітний період минулого року заборгованість бердичівлян становила 23 млн. грн., то цьогоріч вона зросла аж до 34 млн. грн.
Щодо водоканалу, то з міського бюджету цьогоріч було виділено підприємству кошти на ремонт мережі по вулиці Червоній, проведено тендер на закупівлю екскаватора і готується проект по НЕФКО на виконання реконструкції мереж водопостачання, які планують виконувати за рахунок кредитних коштів. Аварійні роботи та заходи з підготовки до зими підприємство виконує за власні кошти. Заборгованість водоканалу перед постачальниками по податках і по заробітній платі становить 15,8 млн. грн. А заборгованість споживачів за послугу централізованого водопостачання становить 9 млн. грн., тоді як в минулому році було 3,9 млн. грн.