Для цього за ініціативою депутата Дениса Заремського була створена спеціальна робоча група, перше засідання якої відбулось у вівторок.
Журналістів на це засідання не запрошували, тож дізнавшись про нього випадково, я не потрапив на його початок. Але й того, що почув в другій половині, було достатньо, щоб зрозуміти, що «боротьба» з газовиками буде непростою.
Члени робочої групи навперебій розповідали один одному страшні історії про те, як газовики без дозволу проникають у приватні володіння, «знаходять» витоки газу і відрізають споживачів від труби. І то знаходять ці витоки переважно у тих, хто заборгував за транспортування. А людям потім добитись якихось роз’яснень в управлінні газового господарства дуже і дуже важко. Там відповідь одна: «Платіть за відключення, платіть за підключення, платіть за обслуговування, платіть за борги, які є, платіть за ті, яких немає і т.д.».
І саме для того, щоб почути роз’яснення від керівництва місцевих газовиків, члени робочої групи вирішували, як запросити (а, точніше, заманити) очільника «газконтори» у міськвиконком або на засідання цієї комісії, або ж зразу на сесію міськради. Але відразу ж лунали і сумніви, що це дасть якийсь ефект, адже зараз у бердичівського управління фактично немає ніяких прав, все вирішує керівництво «Житомиргазу».
Єдиною зачіпкою в протистоянні з газовиками, якщо воно доходить до судових розбірок, може стати правильний порядок сповіщення споживачів. У нормативних документах воно детально описано, але не завжди правильно виконується.
До наступного засідання робочої групи її члени, в тому числі і профільний заступник міського голови, взялись детальніше вивчити всі норми та правила, що стосуються газового господарства, а також переглянути документи про власність на газові комунікації і розібратись, чи правомірно вони використовуються, щоб мати більше аргументів для серйозної розмови з газовиками.