Адже, під час непрогнозованого вимкнення електроенергії, ліфти зупиняються, і люди які їхали вниз чи вгору мусять чекати аварійну бригаду, що їх визволить.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
В Бердичівській філії підприємства «Житомирліфт», яка обслуговує близько двох третин бердичівських ліфтів, розповіли журналісту, що ліфтовикам ці тижні відпочивати ніколи. Як тільки надходить телефонний сигнал, що ліфти зупинились, бригада виїжджає до будинку і два монтера одночасно ідуть в сусідні під’їзди, щоб вручну відкрити ліфти, потім в наступні під’їзди, і так далі. І тим, до кого вони прийдуть останніми, доводиться добряче почекати.
Голови ОСББ доводили до мешканців багатоповерхівок інформацію про те, що потрібно утриматись від користування ліфтами, але її мало хто дотримується. Бували випадки, коли монтери визволяли одного й того ж чоловіка кілька разів протягом кількох днів, мабуть в нього щось було не в порядку з кармою.
А яких вже історій диспетчери наслухались… У всіх, хто застрягав в ліфтах, відразу розвивалась клаустрофобія, погіршувалось самопочуття, вони звинувачували у всьому ліфтовиків і бажали, щоб вони за хвилину, немов казкові ельфи, прилітали на їх визволення.
На підприємстві говорили, що ще на початку війни в багатьох містах обговорювали варіанти обмеженого користування ліфтами, і в деяких містах, таки відключили їх повністю останніми тижнями, коли перебої в енергоживлення стали масовими, але в Бердичеві на це не пішли.
Тож і доводиться зараз монтерам мотатись по місту, вслід за командами з РЕМу про відключення тих чи інших мікрорайонів. І якщо ви побачите десь на вулиці таку маленьку машинку з написом «ліфтова служба», як на фото, то дайте їй будь-ласка дорогу. Може десь у цей самий час в ліфті застрягли діти чи пенсіонери, які рахують хвилини до приїзду своїх визволителів.