Лише нещодавно ми писали, що працівники комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс» взялись за благоустрій квітників біля монументу «Слава Героям», що в принципі давно знайомо і буденно. Є громадські клумби, є комунальне підприємство, яке ними опікується.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
А в той же час, біля головної будівлі міста розпочинається доволі цікавий експеримент по впровадженню іншого підходу до благоустрою міських територій. Тут вирішили відійти від традиційної схеми, і доручити впорядкування і догляд клумби не комунальному підприємству, а приватному підприємцю.
Ще кілька місяців тому підприємець вийшов з такою пропозицією до міського голови, її обговорили заступники та відповідальні працівники виконкому, а депутати міської ради проголосували за виділення під цей експеримент 340 тисяч гривень.
При обговоренні говорилось, що за ці гроші не лише буде впорядковано за допомогою найновіших методів ландшафтного дизайну клумби біля виконкому, але й буде підтримуватись цей дизайн (із заміною квітів по сезону) протягом року.
Днями на сайті «Прозоро» було опубліковано звіт про укладений договір між КП «Бердичівкомунсервіс» та ФОП Барамиков Руслан Тахірджанович на надання послуг з ландшафтного дизайну, але самого договору на сайті не розмістили. Тобто, сказати, що 92 тисячі гривень коштуватиме лише дизайн двох клумб під будівлею, чи трьох, включаючи центральну велику клумбу, точно не можна.
З того ж таки сайту лише відомо, що ще 82 тисячі було витрачено на п’ятнадцять тон мармурової та кварцитної гальки, яка буде використана при облаштуванні клумб.
А сьогодні біля виконкому вже розпочались ці роботи з облаштування. Сюди привезли гальку в мішках і люди не схожі на працівників комунального підприємства почали підготовчі роботи.
В принципі, ідея з експериментом досить непогана, і цілком лягає в ряд тих пропозицій, які я особисто подавав і в газеті, і в міськвиконкомі – потроху відходити від витрат на утримання штату комунальних працівників, а замовляти у приватних підприємців аналогічні послуги. Це може бути як галузь ЖКГ, так і будь-яка інша (культура, наприклад, чи освіта).
Побачимо, якщо цей експеримент виявиться вдалим, то цілком можливо, що колись в майбутньому за кожною вулицею буде закріплений якийсь підприємець, який буде і прибирати і відповідати за порядок на ній.