Виробники тепла для потреб населення продовжують нарощувати свою заборгованість за послуги розподілу природного газу. Станом на 10 серпня сума боргів теплопостачальних підприємств області перед АТ «Житомиргаз» сягнула майже 11 млн. грн. Така тенденція порушує фінансову стабільність роботи газорозподільного підприємства та стан розрахунків між учасниками ринку.
Накопичення боргів за розподіл газу у 2021 році серед теплопостачальних підприємств ставить під загрозу початок опалювального періоду. Серед найбільших боржників області – підприємство КП Теплоенерго Бердичів.
Дана ситуація негативно впливає на роботу АТ «Житомиргаз», зокрема це стосується проведення планових робіт з модернізації газових мереж. Адже саме влітку здійснюється встановлення нового газового обладнання, заміни ділянок газопроводів. Ці заходи спрямовані на забезпечення стабільного газопостачання впродовж опалювального сезону.
«Вчасна оплата за доставку газу це, в першу чергу, стабільне газопостачання усім споживачам Житомирської області, до того ж накопичення заборгованості може призвести до припинення газопостачання боржникам, що ставить під загрозу початок опалювального сезону 2021-2022 років» – коментує комерційний директор «Житомиргазу» Людмила Усик.
Так само через системні неплатежі з боку виробників тепла для потреб населення газорозподільна компанія може відчувати проблеми з виплатою заробітних плат працівникам, які зараз активно задіяні в проектах редизайну та модернізації газових мереж, що належать державі.
Загалом 30% доходів АТ «Житомиргаз» отримує саме за послуги розподілу газу, надані тепловикам. Тому зменшення рівня розрахунків з боку тепловиків негативно позначаються не лише на внутрішньому фінансовому стані газорозподільного підприємства, а й на його контрагентах. Зокрема, на взаєморозрахунках з ТОВ «Оператор ГТС України».
Також читайте: В Бердичеві планують значно підвищити тарифи на тепло і воду