Ні для кого не секрет, що часто люди, які живуть під одним дахом, не можуть знайти спільної мови. Зазвичай, у вирішенні побутових питань. Усе це ніби й нормально (різні характери, погляди і т.д.), якби не одне «але»: дехто не може розібратися з усім цим у вузькому сімейному колі і виносить проблеми на загал. В такому випадку нерідко у суто родинне змушені втручатися оточуючі.
Так сталося на останньому засіданні адміністративної комісії Бердичева. На розгляд присутніх було представлено протокол, причиною якого сталася заборгованість городянки перед ЖЕКом у сумі трохи більш як 500 гривень. Жінка на засідання з’явилась. Більше того, наразі посильну для себе п’яту частину боргу вже сплатила.
Бердичівлянка пояснила, що проживає в трикімнатній квартирі разом зі своєю колишньою невісткою та двома онучками – дванадцяти і двадцяти років. Раніше із ними жив також її син, але, розлучившись із дружиною, він переїхав до іншого, знімного помешкання. Невістці іти нікуди, та й квартиру було приватизовано на усіх п’ятьох членів колись однієї родини. Так і живуть. Словом, проблем і так вистачає, а тут ще й борг.
Коли до оселі, із попередженням про можливу адміністративну відповідальність, завітали працівники ЖЕКу, пенсіонерка звернулася до них із проханням сповістити про ситуацію також і її онучкам. Їхньої матері не було вдома. Мовляв, нехай знають, що до чого. Слова городянки знайшли підтвердження у представниці від житлово-комунального господарства, присутньої на засіданні.
Проте, не знайшли вони відгуку у невістки. Молода господиня повідомила їй, що нічого сплачувати не буде, не має на це коштів. За словами пенсіонерки її колишня невістка працює в одному із магазинів на Червоній Горі, старша онучка – безробітна. Жінка пояснила, що її пенсії у 1100 гривень не вистачає на оплату усього за всіх. Вона розуміє і жаліє дітей, але сама впоратися не може. Та й домовитися про хоч якусь допомогу з боку рідних теж.
Зважаючи на ситуацію, піти на діалог жінкам все-таки довелося. Пенсіонерка розповіла, що вони принаймні в чомусь, але дійшли висновку. Обидві прагнуть продати квартиру і роз’їхатися. Та тут теж не усе просто: так як одна із онучок – неповнолітня, виписати дитину з квартири в нікуди їм ніхто не дозволить. Відповідно, виставити житло на продаж до повноліття дівчинки навряд чи вдасться. До того ж, нині трикімнатну квартиру можна розміняти лише на дві однокімнатні (навіть, якщо невістку такий варіант влаштовує), а це вже погіршення умов проживання для дитини… Жінці порадили звернутися із цим питанням до компетентних у ньому фахівців, однак надій давати не стали.
Проте, пообіцяли допомогти залучити до погашення боргу її невістку. Пояснили: так як остання є співвласником квартири, протокол про адміністративну відповідальність можна скласти на її ім’я. А тут вже просто неможливо не замислитися про оплату, інакше борг тільки зростатиме. Так і вирішили вчинити.
А задля того, щоб надалі подібних ситуацій не виникало, жінці розповіли про можливість розділення лицьового рахунку, аби їй нараховували платежі лише на неї. Тоді, особисто вона не матиме боргів. Проте, перш ніж перейти до рішучих дій з приводу цього варто проконсультуватися у спеціалістів. І якнайшвидше – затягувати з вирішенням проблеми не можна. Інакше додаткових проблем, а далі – суду, не уникнути.