За проект рішення, який був на слуху у всіх бердичівлян протягом кількох місяців, сьогодні проголосували позитивно члени виконавчого комітету міської ради. Проїзду у міському транспорті по 8 гривень – бути! Щоправда підтримали це не всі присутні члени виконкому, бо четверо таки утримались від прийняття рішення.
Передувало сьогоднішньому засіданню зібрання членів робочої групи з питань тарифу на перевезення громадським транспортом та перевізників у приміщені міської ради в понеділок ввечері. І обговорення були більш ніж напружені, проте до спільної згоди все ж начебто дійшли.
У вступній частині нагадали про домовленість, що вартість у 8 гривень можлива, якщо, окрім належного санітарного стану транспортних засобів, буде ще й контроль транспорту на маршрутах, а ця умова була закладена ще у договорі, який підписували перевізники з міською радою у 2018 році. Визначились, що такий контроль здійснюватиметься через систему «Дозор», і певний час вона діяла у тестовому режимі. Можливості цієї системи презентували на засіданні робочої групи, демонструючи, як вона діє у сусідньому місті Житомирі.
Система будує автоматичні звіти про невиконання рейсів і графіків руху, дає можливість порівняти планову і фактичну роботу міського транспорту, показувати маршрути руху та відхилення від них. Безкоштовний мобільний додаток «Дозор» дозволяє кожному містянину у режимі «онлайн» відстежувати місце знаходження кожного транспортного засобу і за будь-який обраний період часу відстежувати переміщення транспорту, перевищення швидкості, час зупинок і стоянок, фактичний час прибуття на зупинках громадського транспорту.
Т.в.о начальника управління економічного розвитку Михайло Май зазначив, що на сьогоднішній день всі транспортні засоби обладнанні GPS-трекерами, тому вся аналітика є доступною для працівників міської ради і для перевізників. Середня вартість одного такого трекера становить близько 2000 гривень. На рахунок інформаційних табло на зупинках, то було вказано, що розпочалося вже встановлення першого такого, наданого міській раді ТОВ «Дозор Україна» безкоштовно. На майбутнє всі зупинки, які підлягатимуть реконструкції, відповідно до вимог повинні бути оснащенні такими табло у якості інвестиційної складової. А вже в межах можливостей міського бюджету будуть розглядати питання встановлення їх і на всіх інших зупинках, тому це робота не одного дня і проводитиметься вона системно.
Далі перевізникам роздали додаткові угоди, які передбачають штрафні санкції у разі невиконання умов Типового договору. Інформація про те, за які порушення на яку суму штрафуватимуть, звучала на сесії міської ради ще більше тижня тому і активно її обговорювали в соціальних мережах. Однак перевізники наголосили на тому, що вони не ознайомлені з цими угодами, бо не заходять на сайт міської ради, лишень пару днів тому почитали про це в новинах Фейсбуку. Деякі додали, що їх просто ставлять перед фактом – повинні підписати, а вони не хочуть. Мовляв, коли вони йшли на конкурс, то підписували договори, а зараз в процесі змінюються умови перевезень, бо раніше штрафних санкцій не було.
У перевізників за пункти про санітарний стан транспорту і поведінку водіїв претензій не було, але вони зазначили, що при нинішніх умовах карантину вони працюють по скороченим графікам, не обслуговуючи по кілька маршрутів, тому це вже суперечить додатковим угодам у плані порушення графіків, безпосередньо їх кількості. Прозвучав варіант – підкоректувати маршрутну сітку та графіки, домовилися, що окремо зможуть зібратися перевізники, працівники транспортного відділу та інші спеціалісти, аби обговорити та внести зміни по графікам, кількостям маршруток тощо.
Про штрафні санкції додав і перший заступник міського голови Артем Азізов, даючи зрозуміти перевізникам, що їх не будуть за будь-яке порушення карати штрафами. Мають бути певні важелі впливу, коли звертаються мешканці і повідомлять про неякісне обслуговування. Це є однією з передумов винесення на голосування питання підняття тарифів. Артем Азізов пояснив, що скарги пасажирів не полягають в тому, що хтось зателефонував, поскаржився і все – штраф. Тим паче перевізники апелювали до того, щоб порушення у вигляді куріння водієм у транспортному засобі чи розмови по телефону під час руху фіксували відповідні органи – поліція – і законно притягали до відповідальності. Але юрист міськвиконкому аргументував, що міська рада, як одна із сторін договору, має право також притягати до відповідальності.
Для надання скарг є інформаційна спеціальна картка, де прописані 3 кроки: зафіксувати на камеру телефону факт порушення, зафіксувати або запам’ятати інформацію про водія, зателефонувати до служби інформації або ж написати на електронну пошту чи скористатися формою звернення на офіційному веб-сайті міської ради. І це, за словами першого заступника міського голови, не означає, що зафіксована інформація автоматично переходить у штраф. Робота проводитиметься на кшталт адміністративної комісії, на засіданні якої, якщо є порушення, порушник має право прийти і відстояти свою сторону, доказати протилежне і рішення прийматимуть комісійно.
Оскільки насамкінець дискусії було сказано, що питання додаткової угоди і системи «Дозор» є контролем і можливістю підвищити тариф, тому їх потрібно підписати, перевізники і вирішили, що до ранку наступного дня вони ознайомляться з угодами і тоді вже підпишуть.
Вже на виконкомі Михайло Май повідомив, що всі додаткові угоди підписані. Якогось бурхливого обговорення не відбулося. Лише дехто із членів виконавчого комітету стояв на своєму, що, мовляв, якість обслуговування все рівно не зміниться, як і стан маршруток, але навіть це не спричинило скандалу чи, можливо, конфлікту. Четверо утрималися, решта – проголосували «за». Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення, а отже, якщо оприлюднене воно буде сьогодні, з завтрашнього дня, 1 вересня, бердичівляни платитимуть за проїзд по 8 гривень.
Також читайте: Харчування у школах та дитячих садочках Бердичева подорожчає
Також читайте: Бердичівські музична і художня школи піднімають ціни на навчання