23 жовтня відбулося вже друге засідання робочої групи, яка розробляє програму регулювання чисельності безпритульних тварин. На ньому порушили чимало питань, котрі стосуються вилову собак, безкарності кривдників безпритульних тварин, відсутності якісної пропаганди та інше. Проте, на жаль, конкретних рішень узгодити того дня членам групи не вдалося. Зрозуміло одне – чекати бердичів’янам на місто без безпритульних тварин ще дуже довго.
Що таке шприцемет та чому його немає
Одна з найважливіших, на мою особисту думку, проблем, які обговорювалися на засіданні – відсутність у ловців тварин ветеринарної рушниці (шприцемета). Іншими словами, у фахівців МКП «Бердичівкомунсервісу» немає необхідних інструментів, щоб безпечно (для самих людей) ловити собак. Натомість деякі члени групи два засідання поспіль першочергово розглядали питання соціальної реклами для населення.
Чи є доцільним виділяти кошти для поширення соцреклами, коли фахівці з вилову користуються саморобними засобами, щоб зробити ін’єкцію тварині і без «пригод» зловити її? До речі, питання уніформи та й загалом безпеки працівників теж звучало, але загубилося у глибинах дискусії.
Екосистема міста
Кішки – частина екосистеми міста. Така цікава теза обговорювалася на засіданні не вперше. Так, це аж ніяк не стосується проблеми собак, однак присутніх зоозахисників бентежить комплексне питання безпритульних тварин.
Твердження, до речі, не нове, у деяких полісах України це питання затверджене міською владою. Тобто місто оберігає котиків як невіддільну частину своєї екосистеми, і мова зараз йде не тільки про домашніх улюбленців, а радше про безпритульних тварин, які потребують захисту та чуйного ставлення.
Щодо питання включення кішок у загальну міську екосистему депутатка міської ради Ірина Груднина пообіцяла підготувати відповідний проєкт рішень та винести його на розгляд сесії Бердичівської міської ради.
Захист тварин у рамках закону
Волонтерки Олександра Столяр та Юлія Поліщук, які також були присутні на засіданні, говорили про власний невтішний досвід захисту тварин у рамках закону. За їхніми словами, у цій справі бердичівська поліція нічим не допомагає: не приїздить на виклики, не реагує на заяви. На сьогодні немає жодної виграної справи у суді щодо захисту тварин, яких скривдили чи вбили люди. Чи то через недостатність доказової бази, чи то з якихось інших причин.
Представник поліції, який був запрошений на засідання, тільки розводить руками, мовляв, не уповноважений коментувати. Зазначив тільки, що у райвідділку залишилося надто мало працівників через куди нагальнішу потребу захисту нашої Батьківщини.
Стерилізація тварин
А як щодо виділених містом 300 тисяч гривень? Вони мали піти на проведення тендеру для вилову, стерилізації та утримання тварин. Заступниця міського голови Наталія Палкіна розповіла, що конкурсну процедуру ще навіть не починали. Наче на сьогодні вже є розрахунки, скільки й на що саме місто готове витратити, але на проведення тендеру піде ще близько місяця. Тож не відомо, скільки безпритульних песиків до нового року встигнуть відловити у Бердичеві…