Відповідне рішення хочуть ухвалити на найближчій сесії міської ради, але, судячи з дискусії, яка розгорнулась на засіданнях постійних комісій, це питання навряд чи набере необхідну кількість голосів.
На захист відділу стала його очільниця Світлана Зозуля, яка підготувала на засідання першої комісії по пачці документів кожному депутату та виступила з півгодинною промовою з цього питання. Вона розповіла, що відділ архітектурно-будівельного контролю створено порівняно недавно, у 2017 році, в рамках реформи децентралізації. Тоді повноваження у сфері контролю за будівництвами низьких рівнів складності передали до територіальних громад. І саме цими функціями займався створений тоді відділ.
За нормативами для міст з такою чисельністю населення, відділ мав би складатися з п’яти спеціалістів, але в Бердичеві таких було лише троє. Станом на 1 жовтня 2024 року співробітники відділу прийняли в експлуатацію 1424 кв. метри житлових будинків та надали 22 адміністративні послуги у сфері будівництва. Якщо відділ буде ліквідовано, тоді мешканцям Бердичева не буде, куди звертатись з питань отримання дозволів на будівництво та декларацій з його завершення.
Депутати не дослухали до кінця монолог очільниці відділу, бо хотіли зрозуміти, а де ж інша сторона, хто ж виступає за його закриття. Вони питали в розробників проєкту рішення, чи є на ньому всі візи та погодження чиновників, і виявилось, що секретар міської ради підписав цей проєкт зі своїми зауваженнями.
Як один з приводів закриття називався висновок аудитслужби, яка кілька місяців перевіряла Бердичів і зазначила, що деякі функції відділу ДАБК та управління містобудування дублюються, що веде до перевитрат міського бюджету. За іронією долі, Світлана Зозуля сама раніше очолювала відділ КРУ, після ліквідації якого перейшла до ДАБК.
На сторінках нашої газети відділ ДАБК з’являвся лише кілька разів. На центральному ринку вони виписали величезний штраф адміністрації за те, що буцімто без документації там будувались торгові кіоски, хоча зовсім поруч, на зупинці, комплекс магазинів збудували як тимчасовий об’єкт благоустрою. Та й у справі про будівництво біля синагоги, яке, по суті, врятувало її від руйнації, позиція відділу ДАБК теж була до кінця незрозумілою.
Тобто помітної ролі в житті міста відділ не відіграв. Чи стане більше порушень архітектури після його ліквідації, побачимо з часом.