Повідомлення про це буквально минулої п’ятниці було оприлюднене на порталі «Прозоро».
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Коротко нагадаємо історію цієї справи. Ще у вересні минулого року міська рада виділила 5,3 мільйони гривень на прочистку найбільшого в місті зливового колектору, який починається з території заводу «Прогрес» та іде під вулицею Богдана Хмельницького, провулком Тихим, 30-річчя Перемоги та закінчується виходом в річку за стадіоном машколеджу.
Його прочистка мала унеможливити підтоплення в районі базару, які регулярно траплялись під час великих злив, а також виявити незаконні врізки, через які замість дощової води в колектор до цього дня поступають каналізаційні стоки.
Тоді тендер виграла київська фірма «Пламбер», яка орендувала техніку в Новоград-Волинському, та й робітники, котрі потім повзали по колектору теж були звідти. Чистили вони чистили, дійшли вже аж до перехрестя з вулицею Шевченка, але потім, чомусь, припинили свою роботу.
Чи то погода, чи то ще щось завадило їм довести її до кінця, хоча попереду намічалась найцікавіша ділянка колектору поблизу кооперативного ринку.
Рік по тому, уже в вересні 2023 року, «Бердичівкомунсервіс» знову оголосив тендер на прочистку цього колектору, тепер оголосивши очікувану ціну в 2,4 мільйони. В принципі, це було логічним, адже завершити почату роботу все ж слідувало.
Виграла тендер 13 вересня одеська фірма «Юггідросервіс», яка дійсно має досвід виконання таких робіт, та погодилась виконати їх на триста тисяч з лишком менше від очікуваної ціни. І незабаром великий жовтий автомобіль всі могли побачити в Бердичеві, а на вулиці Богдана Хмельницького знову відновились роботи з прочистки колектору.
Сьогодні, наприклад, два спеціальних автомобілі та бригада працівників чистила його на ділянці біля будинку № 27. Незрозуміло чому, але попередні «чистильники» в невідомих причин оминули цю ділянку. Тут не було видно маленьких працівників, які в ОЗК залазили в трубу та у відрі витягували каміння, а всі роботи виконували за допомогою насосів та компресорів.
Як розповів директор комунсервісу, який особисто контролював хід виконання робіт, після очистки в трубу запустять спеціального робота з відеокамерою, і лише після того як по відео впевняться, що колектор почищений як потрібно, буде проводитись розрахунок з підрядниками. Так само тоді стане зрозумілим, де саме є незаконні врізки, і вже за результатами моніторингу будуть приймати міри до порушників.
Здавалося б, все нормально і логічно, але державна аудиторська служба так не вважає. 2 жовтня її спеціалісти Шерстобоєва Анна Вікторівна, Довгалюк Вячеслав Віталійович та Костюк Людмила Петрівна розпочали моніторинг процедури закупівлі бердичівським комунальним підприємством послуг з очистки колектору. Мовляв, при формуванні калькуляції вартості робіт підрядник не врахував і не заклав до неї «ризики» та покриття коштів на інфляційні процеси.
Тобто, підрядник здешевив свої послуги, чим зберіг комунальному підприємству та, відповідно, бюджету Бердичева, гроші, а аудиторській службі це не сподобалось.
Їх так само не задовольнили пояснення замовника, які були оприлюднені 10 жовтня на сайті «Прозоро», тому 16 жовтня аудитори визнали порушення у цій процедурі закупівель, а 27 жовтня написали, що їх висновок МКП «Бердичівкомунсервіс» може оскаржити в суді. 30 жовтня відповідний позов комунальне підприємство подало до Житомирського окружного суду.
Під час спілкування з в.о. директора комунсервісу я ще не знав про це оскарження, тому запитаю його коментар під час наступної зустрічі і розповім про нього в наступних публікаціях.