Серйозні баталії мала адміністративна комісія на засіданні 20 березня із містянином-відповідачем. В кінці розмови від нього навіть прозвучало слово «суд».
Протокол на місцевого підприємця, що проводив торгову діяльність у власному кіоску, склали муніципальні інспектори. Бердичів’янин офіційно зареєстрований як ФОП, є платником єдиного податку та сплачує податок на землю, де розміщено кіоск, проте документи на саму тимчасову споруду вичерпали реченець чинності ще у 2018 році. На засіданні адмінкомісії наголосили, що дана споруда тому і називається тимчасовою, бо підлягає демонтажу після терміну закінчення дозвольних паперів. Крім того на засіданні було вказано на неналежний зовнішній вигляд кіоска й необхідність привести його до ладу в разі, якщо демонтаж не відбудеться і підприємець здобуде право продовжити роботу.
Таким чином містянин порушив 152 статтю КУпАП та правила благоустрою міста Бердичева.
Але як зараз кажуть, не все так однозначно. З одного боку порушення очевидне і закон невблаганний. Не дарма пані Феміда, що носиться кілька століть з важким металевим приладдям, зображується із зав’язаними очима як символ неупередженості, справедливості та верховенства права.
З іншого ж погляду, пан підприємець є пенсіонером і від перспективи сплатити призначений комісією штраф він не палає ентузіазмом. Адже сума у 850 грн (мінімально можливий розмір стягнення для ФОПів) становить аж 35% від його пенсії за мінусом комунальних платежів. Він стверджує, що доходи безпосередньо від підприємницької діяльності мізерні та наголошує, що не має ніяких благодійників.
Але головним приводом незгоди була не ця моральна патовість ситуації. Пан відповідач звинувачує, як він висловився, «минуле керівництво» (певно мова йде про спеціалістів установи, куди він подавав документи на продовження дозволу діяльності кіоску) та обурюється проявленій бездіяльності. За його словами, ще у тому ж таки 2018 році він подавав необхідний пакет документів і навіть приходив поцікавитись його долею, адже відповіді не отримав. Йому нібито сказали більше не приходити, й коли буде все погоджено його сповістять телефоном. Цього дня пан підприємець не дочекався й понині. А штраф вже є. На скільки дана інформація відповідає дійсності і хто винуватий — недбалість чи байдужість підприємця, вирішуватиме суд, якщо до нього, звісно, дійде.
Про долю інших кіосків у Бердичеві зі схожими перипетіями ми повідомляли раніше.