Тема заборгованості по комунальним послугам в Бердичеві не втрачає свої актуальності ні дня. Борги містян за опалення, водопостачання, електроенергію, ЖЕКи та за газ сягають чималих сум. У багатьох випадках ті чотиризначні числа, які доводиться людям спостерігати у своїх платіжках, тривалий час залишаються лише на папері, а не оплачуються в повному обсязі.
Ми вже писали раніше про те, що більшість таких боргів стосуються тепло- та водопостачання, адже за несплату цих комунальних послуг ніхто відрізати від тепла і води квартири бердичівлян не може.
Проте не буде зайвим нагадати, що очікувати на списання боргів через три роки теж не варто, адже на суд таких бердичівлян комунальні підприємства все ж можуть подати і неодноразово, якщо ці суми сягнуть дійсно шалених цифр. Крім того, ще раз наголошуємо, що накопичення боргів і їхня тривала несплата може призвести і до втрати власної квартири. Якщо суми несплати «комуналки» перевищать балансову вартість житла, то його відберуть у якості погашення заборгованості.
Про майже 10-мільйонні борги бердичівлян за теплопостачання ми вже повідомляли, адже нещодавно цю інформацію озвучив заступник міського голови з питань ЖКГ на засіданні виконавчого комітету у контексті питанні заборгованості «Бердичівтеплоенерго» перед НАК «Нафтогаз України».
Та це не єдині мільйони боргів в Бердичеві, і на засіданнях адміністративної комісії зазвичай розглядають кілька протоколів тих, хто не оплачує комунальні послуги. Суми варіюються від 1-2 тисяч гривень до 8-10 тисяч, а то й вище за одну послугу. А у декого гуртом такі борги сягають і вище 20 тисяч гривень.
Не менш поширеними з них після теплопостачання і є водопостачання. На своєму офіційному сайті МКП «Бердичівводоканал» оприлюднив список боржників за лютий 2018 року. В таблиці вказані адреси будинків в Бердичеві, суми заборгованості по будинкові і кількість квартир, які не оплатили використану ними воду. Кількість таких адрес сягнула 106, а заборгованість серед населення станом на другий місяць цього року – майже 3 мільйони гривень. Найбільша сума такого боргу згідно оприлюдненій таблиці – більше 132 тисяч гривень з однієї квартири, а найменші – від 800 гривень.
Працівники водоканалу, як і інших підприємств, рекомендують споживачам укладати договори реструктуризації боргів максимум на 5 років. Завдяки цьому і з боргами за певний час можна буде розрахуватися і разом з тим поновити отримання субсидії, що полегшить оплату «комуналки».
Нижче публікуємо таблицю будинків-боржників по адресам. Більш детально номери будинків і суми по кожному з них можна побачити у вкладеннях на сайті «Бердичівводоканалу».