Сергій Орлюк запрошував на цей своєрідний «строевой смотр» і депутатів міської ради, але чомусь ніхто з них не приїхав.
«Парадом командував» очільник комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс» Ігор Максимов, який розповів журналістам про свої здобутки за 7 місяців перебування на цій посаді.
Зокрема, про те, що йому вдалось змінити в багаторічній практиці «хазяйнування». Так, наприклад, раніше щороку комунальне підприємство закупало в приватних фірм нові дорожні знаки, витрачаючи на це чимало бюджетних коштів. А зараз закупають лише спеціальну світло відбивальну плівку, а для основи використовують старі знаки, чим досягли чотирикратної економії.
Раніше листя і гілля, яке прибирали комунальники на міських вулицях, возили на полігон твердих відходів і ще й платили за їх утилізацію кошти приватній фірмі. А тепер гілля подрібнюватиметься тут і буде використано в якості палива. Для вивозу листя зробили спеціальні причепи, щоб воно не випадало по дорозі, та й навантажити його на один рейс можна втричі більше.
На запитання, чи правдиві чутки, які хтось розповсюджує в соцмережах, що листя тепер продають і гарно заробляють на цьому, відповідь була негативною. Листя просто звозять до однієї великої ями, де воно буде перегнивати, перетворюючись на поживний компост для міських клумб. Але якщо дійсно знайдеться покупець на листя, то можуть і продавати.
Профільний заступник міського голови та начальник відділу ЖКГ розповіли, що піщано-сольової суміші заготовили в цьому році 4,5 тисячі тон, що цілком достатньо навіть для суворої зими. Щоправда, 2 тисячі тон залишилось з минулого року, коли була малосніжна зима, і ще 2,5 тисячі заготували в цьому сезоні.
Більшість техніки комунальників хоч і старенька, але на ходу та в робочому стані. Порівняно новими є дві комбіновані дорожні машини на базі МАЗівського шассі, які можуть і суміш розкидати, і сніг чистити, і дорогу поливати, а зовсім новими є лише нещодавно придбані трактор та грейдер. Грейдер такий сучасний, що не одразу й вдалось знайти йому керманича.
Всього в комунальному підприємстві працює 100 осіб, але міський голова сказав, що це недостатньо для такого міста, як наше, як і недостатньо 18-20 мільйонів гривень, що плануються в річному бюджеті на благоустрій. Як тільки в бюджеті будуть якісь додаткові надходження, їх обов’язково спрямовуватимуть саме сюди.
Про перспективи добудови та введення в експлуатацію притулку для собак теж поспілкувались з очільниками галузі, але, на жаль, ці перспективи – невтішні. До цього часу тривають суди, які визначають ступінь вини підрядника, який за 4,5 мільйони мав збудувати притулок, але того не зробив. І хоча нещодавно вдалось отримати дозвіл суду на його добудову (тобто, всі експертизи по ньому пройшли), але на неї і коштів немає, і немає бачення, хто ж буде його експлуатувати в подальшому.
Комунальники не сильно «горять бажанням» займатись цим, бо треба нові посади вводити, корми закупляти і т.д. Міський голова вважає, що найкращим способом його утримання була б передача якійсь громадській організації, яка самотужки буде корми збирати, шукати нових господарів собачкам та інше. Але поки що такої дієвої організації теж не видно.
Ось, що ще не вдалось новому очільнику комунсервісу, так це знайти застосування пам’ятникам Котовського і Леніну, які поки що просто стоять (лежать) на території. Але, з таким завзяттям, може й це йому вдасться.