Бердичівська МО УТМР отримала дозвіл на проведення регулювання чисельності хижих тварин.
Відомо, що санітарний відстріл буде проводитись у кожну суботу, тобто: 4, 11,18, 25 січня та 1, 8, 15, 22 лютого 2025 року.
Раніше ми вже повідомляли про те, що бердичівські мисливці відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України візьмуть участь у проведенні заходу.
Такі відстріли мають надзвичайне значення, адже навіть лисиці потенційно можуть бути джерелами поширення сказу на території не лише Бердичівського району, але й міста. Наприклад, нещодавно на одній з центральних вулиць міста перехожі бачили рудого хижака.
Проте, зазвичай лисиці не контактують з людьми і уникають таких зустрічей, але ось якщо вони інфіковані вірусом, то втрачають почуття страху. Як результат – тварина контактує з місцевими домашніми улюбленцями і не лише, адже проблема безпритульних собак у Бердичеві не втрачає актуальності. Хвостаті безхатьки досить швидко зможуть рознести інфекційний вірус по Бердичеву.
Нагадаємо, що менше місяця тому сказ виявили у собаки, яку прихистила жінка на Бердичівщині. Як результат – ще шестеро мешканців були вимушені отримувати вакцину.
Згодом, ще один випадок діагнозу підтвердили також у домашньої вівчарки, яка, до речі, перебувала у вольєрі. Тому, з метою запобігання поширення сказу щеплення отримали 30 собак, 16 котів та 15 голів ВРХ.
І таких прикладів за 2024-й на Бердичівщині можна нарахувати близько 6, що вже насторожує населення.
Тому, стає зрозуміло, що на ситуацію потрібно реагувати, адже кількість безпритульних собак у Бердичеві зростає, а червоних лисів все частіше бачать у місті. Наприклад, в районі Новосілок по вулиці Радісній, на Червоній горі, в районі міської лікарні і так можна продовжувати.
Відомо, що відповідно до ЗУ «Про жорстоке поводження з тваринами» заборонено здійснювати відстріл чи інше знищення бродячих собак, проте, на противагу згідно зі ст. 33 Закону “Про мисливське господарство і полювання” їх відловлювання та відстріл дозволений поза межами населених пунктів. Добування, зокрема, бродячих собак належить до службових обов’язків працівників і здійснюється без спеціального на це дозволу протягом року.
Тож, гіпотетично усунути проблему можна творчо підійшовши до трактування цих норм, головне – бажання.