На останній сесії міської ради було всього кілька питань, за які не проголосували депутати, і одним з них було внесення змін до Програми регулювання чисельності безпритульних та безпородних тварин.
Тоді пропонувалось виділити 200 тисяч гривень з міського бюджету додатково фактично на розрахунок за послуги ветеринарної лікарні «Айболит» з стерилізації, вакцинації та тижневої перетримки собак, яких їм привозять від «Бердичівкомунсервісу».
Секретар міської ради Богдан Коляда тоді зазначив, що немає результатів виконання програми, бо ми так і не провели аналіз кількості безпритульних тварин в місті, хоча такі методики давно відомі. Депутат Віталій Березовенко хотів дізнатись, чому збільшилась собівартість таких послуг, але притомної відповіді ні від міського голови, ні від спеціалістів ЖКГ не отримав. Депутат Денис Заремський навів статистику покусаних собаками людей, які звертались до травмпункту, кількість яких значно збільшилась і зробив висновок, що Програма не діє. Депутат Олександр Валеня теж негативно висловився щодо проекту рішення.
За результатами голосування лише 15 депутатів проголосували «за» виділення коштів, Депутати Березовенко, Заремський, Коляда, Левандовська та Валеня були «проти», а депутати Ніколаєнко, Піскун, Сарксян, Матвійчук, Середюк, Петрівський – «утримались».
Цікаво, що сталось за місяць, і на що сподіваються розробники нового проекту рішення про виділення вже 400 тисяч гривень. Єдине, що вони визнали факт збільшення собівартості послуг та вказали її у проекті рішення.
На жаль, дійсно, Програма регулювання чисельності тварин не виконує своєї головної задачі – кількість собак на вулицях не зменшується, а візуально, навіть збільшується. І тому потрібно думати не тільки про їх стерилізацію, але й пожиттєве утримання, раз законодавці заборонили їх умертвляти.
Саме такими, на мою думку, мали б бути тендери від комунсервісу. І тоді б підприємці, у яких є відповідні приміщення та території могли б брати собі на утримання 10 – 20 чи навіть 100 собак, знаючи, що з міського бюджету їм буде щорічне відповідне фінансування.
Проект рішення, що виносився на минулу сесію:
Проект рішення, що виноситься на чергову сесію: