На засіданні виконавчого комітету, яке відбулося вчора у Бердичівській міській раді, вирішували багато питань, про деякі з них ми нещодавно писали. Зокрема про те, що у міському басейні, можливо, будуть варити каву, а також про розв’язання спору між мешканцями багатоповерхівки та супермаркету, який у ній розташовується. Але все ж найважливішим першочерговим питанням зазначили звіт директора КП «Бердичівтеплоенерго» Сергія Приймака щодо виконаної роботи та планів на найближче майбутнє.
Директор КП «Бердичівтеплоенерго» Сергій Приймак розповів про підсумки завершення та підготовку до наступного опалювального сезону у Бердичеві. Перш за все він згадав про поточні роботи підприємства із заміни труб, які ведуться на розі вулиці Шевченка та провулку Тихого. Пан Сергій зауважує, що площа робочої ділянки близько 200 м кв., а роботи мають закінчити вже цього тижня. До цього такі роботи вже проводилися на вулиці Європейській та в районі залізничного вокзалу. Також поступово ведуться ремонти котлів. Загалом директор оцінює пророблену роботу у 50 відсотків, але найголовніше ще попереду.
А що ж саме чекає на підприємство попереду? Передусім ведуться перемовини з міжнародною організацією, яка планує передати «Бердичівтеплоенерго» 5 спеціальних установок для автономного забезпечення електроенергією (4 на 200 кВт та 1 на 120 кВт). За підрахунками підприємства це допоможе зекономити 4 мільйони 700 тисяч гривень щомісяця у період опалювального сезону. Від нашої держави підприємство очікує ще дві установки з меншою потужністю (по 50 кВт кожна).
Завдяки модернізації підприємство щороку намагається зменшити також споживання газу. За опалювальний період 2022-2023 років було використано газу на 2 мільйони 200 тисяч гривень, у 2023-2024 роках газу було використано на 200 тисяч гривень менше. Цього року планують зменшити до 1 мільйона 800 тисяч гривень. Варто зазначити, що ця економія, на жаль, жодним чином не вплине на зменшення тарифу.
Тариф — це складна калькуляція усіх затрачених ресурсів, однак звичайні громадяни платять тільки малу його частину. Члени виконавчого комітету із занепокоєнням говорили про скрутну ситуацію у міському бюджеті, адже саме місто повинно покривати різницю між реальним тарифом та тією сумою, що сплачують бердичів’яни. Два минулі роки це було можливо, а от з урізаним міським бюджетом це буде набагато складніше. Тому пан Сергій зазначив, що хоч і на час дії воєнного стану стоїть мораторій на зміну тарифів для звичайного населення, однак це не стосується споживачів 1 та 2 групи. Їх у наступному році навпаки очікує підвищення тарифів за спожите тепло.
На сьогодні заборгованість населення за спожиті послуги «Бердичівтеплоенерго» складає 46 мільйонів гривень, у квітні 2024 року ця сума складала цілих 50 мільйонів. Методом позовів до суду та передання справ до виконавчої служби вдалося трішки зменшити суму боргу.
Думаю, було б набагато легше, якби охочі українці могли зробити у своїх оселях автономне опалення
а самостійно сплачували за спожиті ресурси, однак ця ідея у нашій державі і у нашому місті зокрема досі чомусь не на часі.