В понеділок після обіду в 32-й кімнаті міськвиконкому вже вдруге збиралась робоча група, створена для розгляду питання підвищення тарифу на очистку каналізаційних стоків, яке ініціювало підприємство «Комплекс екологічних споруд» (КЕС).
Попередній тариф був встановлений ще у 2018 році, а з того часу майже вдвічі збільшилась ціна на електроенергію та мінімальна заробітна плата, які є основними в калькуляції послуг з очистки. Про це свідчили численні діаграми, які демонстрували учасникам групи на екрані телевізора.
А для чого було збирати другий раз робочу групу, стало зрозуміло з виступу представниці відділу ЖКГ міськвиконкому та пояснень представників підприємства КЕС. За час, який минув після першого засідання, економісти обох установ ще раз передивились складові тарифу, забрали з нього все, що хоч якось можна віднести до невиробничих затрат, і зменшили попередньо оголошений тариф приблизно на сорок копійок.
А також запропонували на розгляд робочої групи три варіанти диференціації тарифу згідно з групами споживачів. Або всім по 17,21 грн, або населенню 16,30, бюджету близько 17, а комерційним структурам близько 20 грн. Або ж трохи ще підняти для бюджету і зменшити для бізнесу.
Робоча група не стала зупинятись на якомусь з варіантів, а проголосувала за винесення цього питання на засідання виконавчого комітету. Отже, якщо буде прийнятий змінений тариф, ціна 1 кубу води (водопостачання плюс водовідведення) становитиме 47,75 грн.
В ході обговорення міський голова Сергій Орлюк не раз згадував, що він не втрачає віри в те, що колись місто може збудувати власні комунальні очисні споруди, але якщо на їхнє обслуговування потрібно буде стільки ж коштів, як зараз іде на приватних, то люди тоді спитають, а навіщо ж було тратитись.
Я теж підключився до дискусії і сказав, що проаналізувавши всі об’єкти, на які уряд дав кошти в останній постанові, виявив серед них лише два, які стосувались водопостачання та водовідведення (сільські водогони в Жмеринському районі), а більшість інших грошей пішли на спортивні та дитячі майданчики, лікарні, школи тощо. Тобто очікувати, що уряд дасть 300 мільйонів на очисні в Бердичеві, було б дуже наївно.