Принаймні такий варіант вирішення проблеми з переходом через залізничні колії поблизу виправної колонії та заводу «Прогрес» у вівторок обговорювали міський голова Бердичева та представники АТ «Укрзалізниця» на виїзній зустрічі.
Питання вирішувати конче необхідно, бо і бердичівляни скаржаться на відсутність облаштованого переходу та змушені переступати через колії і тягнути в руках ще й дитячі візочки та велосипеди, і міська влада розуміє необхідність тут переходу. Тим більше, що неодноразово у цьому місці траплялися випадки загибелі людей.
Зробити його там, де він був, не можуть, адже видимості для потягів, за словами спеціалістів, немає, а згідно з нормами має бути пряма видимість машиніста на відстані гальмівного шляху – 1 кілометр, щоб зупинити потяг вчасно. До того ж тут на коліях розміщені стрілки. Тому можливо зробити це лише під землею. І, як було сказано на зустрічі, потрібно все прораховувати, технічні умови та інші деталі, але «Укрзалізниця» розуміє, що потрібно убезпечити громадян. Заборонити переходити через колії людям ніхто не може, а вони будуть ходити, адже найближчий дозволений перехід – це міст. Проте вилізти на нього з двоколісним транспортом і візочком не так просто, та й обходити потрібно чимало, тому жителі цієї частини міста все рівно йдуть цією дорогою.
Сергій Орлюк задав присутнім питання, яке вже обговорювали з проектантами. Мова йшла про те, щоб, окрім переходу, зробити ще проїзд для легкових автомобілів у вигляді реверсного руху. Найперше це вирішить проблему із своєчасним прибуттям на місце виклику швидкої допомоги, що дуже важливо. Бо якщо у цій частині міста так сказати є пожежна частина біля ливарного комплексу заводу «Прогрес», то швидкій потрібно їхати через місто і об’їжджати 9 кілометрів, аби дістатися цих віддалених та відірваних по суті районів Бердичева, тоді як важлива кожна хвилина.
Представники АТ «Укрзалізниці» з таким варіантом погодилися, мовляв, якщо вже робити перехід, то доцільно було б і це зробити. Але також нагадали, що таке будівництво проводитиметься за рахунок міського бюджету, залізниця кошти на це не надаватиме, а за погодженням з міською владою та за кошти міського бюджету працівники залізниці, які знають толк у даній справі, по договору працюватимуть.
Також, крім коштів міського бюджету, фінансувати проект можна і з інших незаборонених джерел фінансування. Щоб запустити процес, міському голові пояснили, що потрібно звернутися з листом до дирекції АТ «Укрзалізниця» про призначення робочої комісії і видачі технічних умов, що також є не безоплатним. Вартість прокладання пішохідного тунелю, за словами міського голови, не враховуючи наземні роботи, становить від 10 до 11 мільйонів гривень, а от автомобільного – набагато дорожче – від 40 до 60 мільйонів гривень. Проте, якщо їх об’єднати, то сума буде меншою.
Згадали на зустрічі і про те, що років 7-8, а то і 10 тому йшла мова про так званий прокол під залізницею для повноцінного руху транспорту трохи далі від цього переходу. Фахівці стверджують, що це питання дійсно розглядали кілька років тому і навіть були акт роботи комісії, але у будь-якому випадку його потрібно поновлювати, бо він вже втратив свій термін дії. Враховуючи, що там всього проходить дві колії, то це зробити буде простіше і дешевше. Та Сергій Орлюк зазначив, що це запасний варіант, а наразі необхідно вирішити проблему саме з цим переходом, через який ходить велика кількість людей і будуть ходити далі.