Зазвичай депутатські комісії збирають напередодні чергової сесії міської ради, і вони обговорюють питання, які виносяться на ці сесії. Значно рідше буває, коли комісії збирають з окремих питань, та й інформацію про них не завжди завчасно оприлюднюють.
Ось і в середу, 6 листопада, про таке засідання ми дізнались лише зі сповіщення в ютубі про те, що канал «Бердичівська міська рада» розпочав пряму трансляцію. На жаль, слово «трансляція» потрібно, напевно, брати в лапки, адже жодного слова з засідання в ефірі не було чути, тому й довелось терміново «телепортуватись» до актової зали міськвиконкому, щоб дізнатись причину скликання позачергового засідання.
Першим питанням, яке зайняло левову частку часу, став повторний розгляд розміщення комплексу кіосків на Лисій (Червоній) Горі. Жителям будинку № 55 на одній з минулих сесій пообіцяли, що до них прийдуть підприємці, які отримали дозвіл, та узгодять з ними всі нюанси. Але до них так ніхто і не прийшов, і вони знову написали скаргу депутатам міської ради.
Що обговорювалось на початку засідання, не знаю, але в підсумку члени земельної комісії надали рекомендацію про те, щоб готувати проєкт рішення міської ради про скасування рішення виконавчого комітету щодо дозволу на встановлення цих кіосків.
Другим пунктом порядку денного стало обговорення ситуації з боржниками по платі за землю. Дві таких справи розглядаються в суді за позовом прокуратури (стосовно території колишньої нафтобази та ТОВ «Енергон»), одну нещодавно оскаржували в суді юристи самого виконкому, а ще три чекають на свою чергу.
Та в судових розглядах виявилось, що розрахунок сум, які підприємці заборгували бюджету, робився не за тією методикою, що треба. Мовляв, це не збитки бюджету, а неотримана вигода. В підсумку, суди присуджують значно менші суми відшкодування, а щоб цьому запобігти, потрібно змінити внутрішнє Положення нашої міської ради.
Зміни в Положення члени комісії рекомендували внести, але що робити загалом з такою ситуацією, незрозуміло. Адже ці 8 випадків несплати за землю — це лише маленька частина аналогічних порушень. Десятки інших користувачів роками теж не виконують усіх вимог законодавства, тому що процеси правильного оформлення земельних ділянок дуже громіздкі, розтягнуті у часі, і часом взагалі є неможливими.
А третім питанням розгляду комісії став конфлікт між адміністраторами митного посту, що знаходиться по вулиці Шкіряників та підприємцем, який займає суміжну земельну ділянку. Митники просили виділити їм смугу завширшки кілька метрів біля їхньої будівлі в сервітутне користування. Для того, щоб зрозуміти суть, члени комісії вирішили виїхати на місце і там вже детально у всьому розібратись.
Такі виїзди на місця є непоодинокими випадками у членів земельної комісії, тому тим, хто думає, що депутати тільки руку на сесії підіймають, треба знати, що депутатська діяльність займає значно більше часу, енергії, а часом і нервів.