Нарешті на ремонті бердичівському мосту дійшла черга до вкладання асфальту. Сьогодні ту повністю перекрили рух транспорту та планують вкладати його на другу половину дорожньої поверхні.
Рух міських автобусів закінчується на зупинці «Поліграфічна», а зі сторони Гришковець маршрутки проїжджали лише до восьмої години ранку.
Працівники дорожньої служби ще зранку виставили знаки об’їзду на перехрестях вулиці Житомирської з вулицями Короленка та Цадика, а працівники патрульної поліції контролюють їх виконання.
Більшість бердичівлян прочитали повідомлення про перекриття мосту, але деякі транзитні водії ігнорують знаки, під’їжджають до мосту і лише тут розвертаються на об’їзд.
Зранку сюди вже привезли асфальтоукладчик та катки житомирської фірми «Асфальт плюс» (директором і власником якої є Размік Петросян), а після одинадцятої години очікували привезення перших порцій асфальту.
Представники іншого підрядника, які вели попередні роботи з гідроізоляції дорожнього полотна пояснили, що тут встановлена спеціальна дренажна система, яка буде відводити вологу навіть з внутрішніх шарів асфальту.
А ось представника генерального підрядника, тобто фірми «Спецавтогідробуд», з якою було укладено обладміністрацією договір на ремонтні роботи ще влітку 2020 року на 30 млн. грн, а потім, в грудні 2021 року, і на додаткові роботи на 13 млн. грн., на будівельному майданчику знайти цього разу не вдалось. Втім і як всі попередні рази протягом двох років.
Складається враження, що від цього підприємства в цій мостовій епопеї брала участь лише печатка та підпис директора Івана Кремінця, які ще в квітні цього року стояли на четвертій додатковій угоді до договору, в якій, зокрема, був і календарний графік робіт. Згідно з цим графіком всі роботи на шляхопроводі мають бути завершені в першій декаді грудня.
Але трохи пошукавши в інтернеті, вдалось з’ясувати, що 25 серпня цього року директора Івана Кремінця Дрогобицький суд заарештував на два місяці за справою про розкрадання на ремонті іншого мосту у Львівській області, і тепер директором там з вересня числиться Урумян Андрій Леонович. Скоріш за все, син власника фірми Урумяна Леона Айкасовича.
А тепер до чого ж всі ці подробиці потрібні бердичівлянам. Ще рік тому мені вдалось телефоном зв’язатись з тодішнім директором, і на запитання, чому ж так довго будуєте, почув відповідь про те, що вони там ні при чому. Це, мовляв, ваші місцеві хотіли заробити, та й «протягнули волинку».
Тобто, замовники з облдержадміністрації мало того, що уклали угоду з фірмою, яка має десятки судових справ, та ще й продовжили її після року згаяних можливостей на нових 13 мільйонів. І хто керував весь цей час реально ремонтними роботами розібратись дуже важко. Складається враження, що сам замовник чи якийсь його представник, чи інженер технагляду, чи ще хтось домовлявся з субпідрядниками, контролював їх і планував подальші роботи.
Так, бригаду з львівської області, яка в минулому році вела роботи з низу мосту, цьогорік запросили завершувати їх наверху, а потім, скоріш за все, вони знову продовжать реставрацію бетонних конструкцій знизу, адже там ще половина робіт не виконана. І чи встигнуть вони до грудня їх зробити – теж незрозуміло.
А тепер і до політиків, згаданих у заголовку статті. Вчора, 6 жовтня, інформаційний простір Бердичівщини збурила новина від народного депутата Богдана Кицака про те, що ремонт мосту буде завершено протягом місяця, про що він особисто домовився з головою облдержадміністрації Віталієм Бунечком.
Цю новину вже розтиражували більшість місцевих блогерів і навіть почали відлік часу від заяви до реального закінчення ремонту. І, напевно, чим ближче буде його завершення, тим більше людей будуть на цьому піаритись, а на відкриття, дивись, приїде політик ще вищого рангу.
Чи вкаже хтось на урочистостях про тих, хто «тягнув волинку»?..