Про це сьогодні на засіданні позачергової сесії міської ради дискутували депутати, розглядаючи проект рішення, згідно якого потрібно з міського бюджету виділити кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт доріг в Бердичеві.
Нагадаємо, що не так давно ми вже писали про початок ремонту доріг за рахунок Житомирської облдержадміністрації, тобто розпорядником коштів виступає структурний підрозділ ОДА – Управління дорожнього будівництва та інфраструктури. Тоді ж ми і вказували, що ці кошти спочатку були призначені для капітального ремонту мосту в районі м’ясокомбінату, але оскільки тендер не відбувся, Бердичеву пішли на поступки і вирішили надати кошти на ремонт доріг, чого раніше ніколи не було.
Перших дев’ять вулиць, на яких і ремонтуватимуть дорожнє покриття, і провулок, де робитимуть тротуар, тоді визначили. Незважаючи на аж ніяк не теплу погоду, комунальники все ж взялися за роботу і, як зазначали у соцмережах бердичівляни, працювали навіть в темінь увечері. Воно й не дивно, адже кошти тільки-но надали і їх потрібно встигнути освоїти, тому й ремонтні роботи проводити доводиться в будь-яку погоду, що аж ніяк не радує містян, бо, за їх словами, в таку пору асфальт кладуть, а через деякий час його там знову не буде. Хоча про це вже почали обговорювати в інтернеті, вказуючи на асфальтування вулиці Шевченка і на те, що все робиться, як завжди, нелогічним способом.
На цьому акцентував сьогодні і депутат міської ради від фракції «Батьківщина» Олег Радецький, мовляв, це не діло, щоб спочатку клали асфальт, а потім довбали його, аби люки знайти. І міський голова, і його заступник запевнили, що відповідальність за це несе підрядник і що тому комунальники і довбали ті люки, бо спочатку їх заклали асфальтом, а потім отримали від замовника “на горіхи” і переробляють. А також було додано, що на вартість робіт це не впливає, бо складений кошторис на відповідну суму, і цей «ляп» ремонтники повинні просто перероблювати.
А на цій сесії депутати прийняли зміни до міського бюджету, серед яких і було виділення 198 тисяч гривень для виготовлення вищевказаної документації. Згідно неї, ремонтуватимуть дороги по вулицях Олега Реготуна, Зоряній, Цадика, Маріїнській, Олімпійській, Варварівській та по провулку Пляжному.
Звісно, були і дискусії про пору року і погодні умови для таких робіт, але міський голова знову пояснив про те, що це кошти Житомирської ОДА на міст, котрі погодились перекинути на дороги за умови наявної проектно-кошторисної документації.
Насамкінець депутат від «Патріотичної партії» Андрій Чепіль нагадав про практику зібрання погоджувальної ради, котра збиралася раз на рік і вирішувала, які дороги потрібно першочергово ремонтувати, які зачекають тощо. Йому ж нагадали, що минулого разу рада погодила план ремонтування на 2 роки і що було домовлено про першочергове асфальтування та ремонт доріг, названих на честь атовців, і доріг, якими курсують міські маршрутки. Всі питання до цього часу не закриті і в цьому році з міського бюджету на це виділили мізерну суму у 13 мільйонів. На наступний рік, коли формуватимуть бюджет, міський голова вказав, що обов’язково буде засідання і тоді ж складуть план, які дороги ремонтувати далі і скільки грошей на це потрібно.