Рано чи пізно питання ремонту оселі торкається кожного. Стиль, вподобання, нові віяння моди щодо облаштування дому і банальне бажання обновити інтер’єр змушують людей моніторити дизайнерські ідеї, звертатися до професіоналів та обирати матеріали для втілення таких змін. Змінити покриття, оформлення стін, стелі, і, звичайно, підлоги. У випадку з останньою найбільшою популярністю сьогодні користується ламінат в кімнату, який дозволяє швидко і за доступною ціною докорінно змінити зовнішній вигляд квартири чи будинку.
Чому ламінат?
Дерев’яне покриття у всі часи вважалось одним із найкращих і довговічних. Раніше вибір робити на користь паркету, проте коли вартість останнього стала не виправдано високою, слід було шукати альтернативу і нею став ламінат. Зараз чи не в кожній оселі на підлозі можна побачити таку ламіновану дерев’яну дошку, яка на вигляд ні чим не поступається вищезгаданій паркетній, при цьому коштує значно дешевше і не потребує особливих навичок при її вкладанні.
Однією з основних переваг ламінату є його екологічність. Виготовляють його з пресованої тирси або ДВП. У ході виготовлення деревина піддається термічній обробці, а тоді отримує два шари покриття. Перше надає колір і малюнок дошкам, а друге захищає від механічних пошкоджень, яких у побуті не уникнути. Для цього зазвичай використовується меламінова чи акрилова смола, які убезпечують від подряпин та роблять ламінат стійким до вологи.
Багато хто з покупців, які досі не стикалися з таким покриттям, обирають ламінат лише за зовнішніми його показниками, керуючись власними вподобаннями та баченням того, як має виглядати кімната (офіс) після ремонту. Проте такий підхід є хибним.
Обираємо ламінат правильно: класи і замки дошок
Перш ніж купити ламінат, потрібно розібратися із тим, де саме він вкладатиметься, яке навантаження на нього чекає та що за функції на нього покладені (шумо-, теплоізоляція тощо). Згідно з цими факторами слід обирати покриття певного класу і лише при правильному виборі можна розраховувати на якість та зносостійкість підлогової дошки.
Розрізняють шість основних класів ламінату:
- №21 – самий простий і найменш функціональний, варіант для спалень та інших кімнат, де скупчення людей протягом дня мінімальне;
- №22 – теж не відрізняється особливою міцністю чи якісними характеристиками, при цьому цілком придатний для вітальні чи спальні;
- №23 – з маркування 20+ він найміцніший, саме тому майстри рекомендують вкладати такий на підлогу в коридорі, холі чи на кухні;
- №31 – міцніший від №21-23, може витримувати навантаження, характерні для офісів чи виставкових залів;
- №32 – цілком підходящий для людних місць, торгових майданчиків, дому, офісу, готелю. Це вже комерційний клас ламінату;
- №33 – найвитриваліший з усіх, стійкий до стирання, вологи, вагових навантажень, тому він є ідеальним покриттям для танцювальних і спортивних залів, дитячих навчальних закладів і т.д.
В залежності від того, самостійно ви плануєте робити ремонт чи звертатися до фахівців, варто звертати увагу і на конструкцію дошок, тобто на їх замок. Останні бувають двох видів. Якщо ви хочете зекономити і вкласти підлогове покриття самостійно, слід обирати ламінат із замками системи клік. Їх позитив не тільки у простоті монтажу, а й у тому, що чим більше навантаження на таку підлогу, тим краще покриття з’єднується воєдино. Завдяки такій сполучній системі легко вдасться не тільки зібрати підлогу, а й демонтувати її без пошкоджень за потреби.
Замки системи локк хоча і вважаються більш економічними, тобто ламінат з такими системами з’єднань коштує дешевше. Однак довірити роботу по його стеленню варто лише професіоналам – пересічним людям це навряд чи вдасться. Його монтаж здійснюється за принципом дитячого конструктора.
Де купити якісний ламінат в дім чи офіс
Забарвлень ламінату є достатньо, тож керуючись попередніми характеристиками та маючи уяву, яким має бути інтер’єр після ремонту, обрати свій варіант буде просто. Тим паче, що в профільному магазині Леруа Мерлен є широкий вибір товарів даної категорії. Варто лише зручно розміститись у кріслі, зайти на однойменний сайт компанії leroymerlin.ua, ознайомитись із представленими до продажу та ціновою політикою і обрати свій ламінат.
Відфільтрувати його можна за наступними параметрами:
- відтінок;
- навантаження;
- зносостійкість;
- вартість;
- бренд;
- країна-виробник.
Доставка товарів здійснюється до всіх куточків України, а оплата – зручним для вас способом. Обрати товари можна також і в оффлайн магазинах мережі і бути певним в якості ламінату, який встелятиме підлогу у вашому домі.