Раніше ми вже писали про засідання адміністративної комісії, яке відбулося 24 січня.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Серед декількох розглянутих порушень були й ті, які допомогли виявити доброзичливі сусіди бердичів’ян. Також було розглянуто справу власниці магазину «Пивна лавка», що по вулиці Ринкова (колишня 30-річчя Перемоги), яка виявилася досить цікавою.
18 січня муніципальні інспектори склали протокол на підприємицю, яка не заключила договір зі службою вивезення сміття, чим порушила правила благоустрою міста Бердичева та статтю 152 КУпАП.
На самому засіданні дівчина розповіла присутнім, що попередньо отримувала попередження про те, що повинна заключити договір зі службою вивезення сміття. Це її здивувало, адже вона орендує приміщення вже два роки, у якому здійснює підприємницьку діяльність, тож вважала, що власник приміщення заздалегідь попіклувався про договір. Поговоривши з орендодавицею, та пообіцяла, що самостійно вирішить це питання, тож немає про що хвилюватися. Але деякий час по тому виявилося, що власниця так цього і не зробила, бо до підприємиці завітали муніципальні інспектори, які і склали цей протокол.
Послухавши бердичів’янку, члени адміністративної комісії були обурені, що ведучи діяльність вона не дбала про такі речі, як договір про поводження з відходами. Два роки поспіль власниця магазину безкоштовно користувалася послугами служби. Очільниця комісії Наталія Палкіна підсумувала: « Навіть якщо помножити ціну за вивіз одного кубу сміття на 24 місяці – це буде набагато більша сума ніж максимальний штраф…».
Зваживши все, члени адміністративної комісії проголосували за максимальну суму штрафу, передбачену статтею – 1700 гривень.
До речі, власниця «Пивної лавки» не є єдиною у місті, яка не має договору зі службою вивозу сміття «Полісся Екосфера». Таких випадків у Бердичеві багато. Лише нещодавно було виявлено ще близько 30. Деякі з них вже заключили договір протягом цього тижня, після відвідин муніципальних інспекторів.
Та все ж сказати точно, скільки саме приміщень чи об’єктів для здійснення підприємницької діяльності є у Бердичеві – не може сказати ніхто. В міській раді така статистика не ведеться, в податковій вона теж дуже приблизна.
Але з огляду на випадок, який розбирали на цьому засіданні адміністративної комісії, виходить, що кожен орендар приміщення повинен мати особистий договір з підприємством з вивозу сміття. Навіть якщо підприємець винаймає його у торговому центрі на кшталт «О. Бальзак», «Лимон», універмаг тощо. За інформацією «Полісся Екосфери», яку служба надала для «Ріо-Бердичів», наразі є 780 договорів, які укладені з бердичівськими суб’єктами бізнесу.
Чи може з об’єктами?