Мова йде не про всіх бердичівлян і, звісно ж, не про всі контейнери, котрі ось уже не один рік ТОВ «Полісся Екосфера» замінює на нові, європейського зразка, облаштовуючи під ними спеціальні майданчики та відправляючи за побутовими відходами сміттєвоз, спеціально призначений для таких контейнерів.
Такі баки з’явилися уже в багатьох мікрорайонах міста, чимало з них вже навіть замінювали, бо періодично їх несвідомі громадяни підпалюють, але загалом справа рухається у напрямку оптимізації майданчиків, аби мешканці багатоквартирних будинків, розташованих в одному мікрорайоні, зносили пакети з побутовими відходами в одне місце. У тих будинках, де роками бердичівляни звично викидали сміттєві пакети в облаштований сміттєпровід, нині вже контейнери перенесли у двори, а тому у під’їздах немає смороду і чисто.
Та ситуація у жителів вулиці Чкалова у Бердичеві дещо інша, а точніше – у тих, хто мешкає у двоповерхівках. У них в дворі, в глухому закутку стоять два старенькі контейнери, куди і зносять тверді побутові відходи. Автомобіль заїжджає туди і забирає сміття, щоправда мешканці скаржаться.
У вівторок по обіді жителі будинків, які були вдома, почули шум техніки і вийшли розвідати, що відбувається. Два автомобілі і екскаватор, як виявилось, повинні були обабіч дороги облаштовувати сміттєвий майданчик: робити опалубку, заливати цемент, аби розмістити тут 8 нових контейнерів.
Ці контейнери мали бути призначені не лише для двоповерхівок, а й для сусідніх двох п’ятиповерхівок, біля яких у дворі також роками є свій майданчик, баки загороджені і розташовані у зручному місці.
Кілька жителів з одних будинків, пару з інших висловились проти таких кардинальних змін і не дали працівникам «Полісся Екосфери» навіть почати заплановане. На це у них були свої аргументи. Найперше – їх влаштовує так, як було і є нині. Вони не хочуть, аби нові баки стояли біля дороги, де активно їздять автомобілі, бо тоді весь приватний сектор зноситиме сюди своє сміття і тут вічно будуть переповнені баки і територія навколо них. По-друге, це сонячна сторона, більшу частину дня сонце нагріватиме це сміття і їм доведеться постійно дихати смородом.
І найбільш глобальна причина такого протесту – розташування на ділянці, де планують зробити майданчик, труб водопостачання. Жителі скаржаться, що тут постійно відбуваються прориви труб і комунальники постійно тут риють та проводять ремонтні роботи. І якщо тут зацементують, а труба знову прорве, то будуть довбати цемент і який сенс того майданчика. Мовляв, хай дев’ятиповерхівкам роблять майданчик, де і планують, а в решти будинків хай залишається так, як є.
На місце цієї події приїхала заступник міського голови з питань ЖКГ Олена Благодир і, послухавши всі ці аргументи, порадила завчасно не нагнітати паніку, бо потрібно розібратися в цьому питанні. Наприкінці робочого тижня, у четвер чи п’ятницю, попередивши, звісно ж, мешканців будинку, управління ЖКГ приїде разом із представниками водоканалу і тепломережі, приєднаються балансоутримувачі, разом обстежать місце, де проходять труби, вислухають людей і будуть думати, як вирішити це питання.
Техніка поїхала, так і не приступивши до роботи, мешканці будинків ще залишились між собою обговорювати проблему та обурюватись. Показали журналісту свої старенькі контейнери, поскаржились, що забирають лиш раз на тиждень і біля контейнерів ще й залишається не прибрано, але це вже інша, одвічна проблема, хто має прибирати після вивозу сміття навколо контейнерів. Якщо це ОСББ, то прибиральниця, а якщо управителем є ЖЕК, то їхній двірник. Та тут знову люди скаржаться, що ЖЕК нічого не робить і все повертається до замкненого кола: ЖЕК не робить, бо люди не платять щомісячну плату, а люди не платять, бо ЖЕК нічого не робить.
На запитання про те, чому вони не можуть створити ОСББ, кажуть, що, мовляв, хто його буде створювати і це потрібна людина, яка на себе все це візьме. Та зважаючи на все сказане, все ж порадили людям подумати про об’єднання, тим паче, що це може бути ОСББ з 5 двоповерхівок, котрі стоять всі поруч. Тоді буде свій баланс і можна вирішити багато проблем, пов’язаних з ремонтними роботами в будинках ззовні і всередині в під’їздах, адже це проводитиметься за щомісячні кошти-внески мешканців. Крім того, можна брати участь у конкурсах на фінансову підтримку ОСББ і проводити заходи з енергоефективності і благоустрою, за які частково сплачуватиме міський бюджет.