Знову повернутись до теми завищеної вартості проектних робіт, яку стали чомусь дуже активно застосовувати в Бердичеві останнім часом, тендер, який проводило комунальне підприємство «Бердичівтеплоенерго» на проектування реконструкції котельні по вулиці Житомирська, 78.
Спочатку замовник виставив 700 тисяч гривень, як очікувану ціну на виконання таких робіт. Чотири учасника тендеру, які активно торгувалися збили її до 315 тисяч, але торги чомусь відмінили.
Потім їх знову оголосили, виставивши в якості очікуваної вже ціну 650 тисяч гривень. І знову конкуренція з трьох фірм заставила їх понижати рівень цін до реальних. В результаті перемогу в тендері отримала Краматорська фірма «Енергопром-інжиніринг», яка зголосилася зробити проект реконструкції всього за 50 тисяч гривень.
Я зателефонував представнику фірми, щоб спитати, а чи вистачить стільки грошей для того, щоб зробити якісний проект, на що отримав ствердну відповідь.
Ми поспілкувались з ним ще й на теми переваг та недоліків системи централізованого та індивідуального опалення, і виявилось, що він теж хоче в себе в квартирі встановити індивідуального котла, але не може отримати дозвіл. Але він все ж підтримав корпоративний дух будівельників та сказав, що за європейськими мірками (коли газ всім продається по одній ціні, своєчасно замінюється обладнання, проводяться всі профілактичні роботи) все ж вигіднішими для споживачів є централізовані системи.
Але то в Європі, а у нас жителі міст, які перейшли на індивідуальне опалення не знають, що таке «включення міста» вже по двадцять років, а в інших містах стільки ж років власники індивідуального опалення сміються зі своїх сусідів, які мерзнуть при шалених рахунках централізованої мережі.
Якщо на проектуванні реконструкції і вдалося зекономити, то навряд чи це вдасться зробити при будівництві, яке очільники Бердичева оцінюють у 15 – 18 мільйонів гривень, які можливо надійдуть з державного бюджету.
В попередній статті про пляж я вже писав, що наші керівники міста дуже вже полюбили ці державні гроші на великі і маленькі будівництва і тому їм наплювати, що багато жителів мікрорайону м’ясокомбінату теж хочуть поставити собі індивідуальне опалення, але реконструкція за державні гроші комунальної котельні поставить хрест на їх бажаннях.
А потім знову почнуть рити вулиці, щоб замінити тепломережі, а потім знову будуть кричати, що теплоенерго потрібно дотувати з бюджету…
P.S. Картина на початку статті – це реальне полотно, яке до цього часу виситьу котельні, що мають незабаром реконструювати. Комусь, напевно, подобаються ті часи.